Vidiecke kuchyne sú z dlhodobého hľadiska vyhľadávané práve pre svoju jedinečnú atmosféru, ktorá je navyše dotvorená patinovými stenami či dokonca ošúchanou kamennou podlahou. Ľudia dnes dokážu oveľa viac prijímať nové impulzy ako kedykoľvek predtým a táto charakteristika sa nemalou mierou podpísala aj pod vidiecke kuchyne. Oblasť nábytkového dizajnu sa v súčasnosti inšpiruje všetkými štýlmi uplynulého storočia, navyše sú však do nich zakomponované nové prvky ako vysoký lesk, decentnosť matných povrchov, žiarivá farebnosť a celková harmónia všetkých tónov.
starý dům

Vidiecke kuchyne sú večne živé

Charakteristickou a zároveň neodmysliteľnou súčasťou vidieckych kuchýň je romantickosť, prítomnosť množstva kvetov a iných prvkov s prírodným podtónom. Týmto ich popis ani zďaleka nekončí a tiež sa vyznačujú severskou jednoduchosťou, strohosťou či dokonca blízkym vzťahom ku koloniálnemu slohu. Podstata a obľúbenosť vidieckych kuchýň dnes súvisí s preplnenou stránkou miest a naproti tomu sú vyhľadávané práve pre svoju jednoduchosť, ktorá je charakteristická pre vidiecky život a romantické prvky. Najčastejším materiálom vidieckych kuchýň je masívne drevo, vybrať si je však tiež možné z kombinácie dreva a dyhy. Nábytok týchto kuchýň býva vo väčšine prípadov matne lakovaný alebo morený do požadovaného odtieňa.

okno v kuchyni

No a aké farby využíva tento štýl? Nábytok je jednoznačne v bielej a maslovej farbe, pričom takéto ladenie je zo strany zákazníkov aj najčastejšie vyhľadávaným. Dizajnovo veľmi pútavo však tiež pôsobia pastelové odtiene modrej či zelenej farby alebo odtiene prírodného dreva. Pokiaľ to priestorové možnosti vidieckych kuchýň dovoľujú, obľúbenými doplnkami bývajú príručné stolíky s rôznymi dekoráciami a doplnkami v podobe džbánov, misiek a podobne. Ak takéto usporiadanie nie je kvôli menšiemu priestoru možné, majitelia pre tieto predmety radi využívajú police či dokonca horné skrinky kuchynskej linky. Dosiahnutie absolútnej dokonalosti v oblasti vidieckeho štýlu je zasa možné prostredníctvom voľne visiacich hrncov, varešiek či naberačiek nad sporákom alebo v jeho tesnej blízkosti. K štýlovej kuchyni tohto typu tiež patrí masívny stôl so stoličkami, pričom pokojne môže byť každá z nich iného typu. Vidiecke kuchyne nebudú s modernými spotrebičmi nijako bojovať a pokojne ich do nej môžete umiestniť, ideálne však s kovovým a chladným povrchom.

Kvalitné kuchynské linky vo vidieckom štýle nájdete na internetovej stránke https://www.sconto.sk/.

Published by lomi.sk