Vždy som túžila po tom, aby bolo v mojom byte niečo moderné. Niečo skutočne perfektné, na čo sa môžem spoľahnúť aj vtedy, keď sa mi bude zdať, že je všetko horšie, než zlé. Otázkou však zostáva, čo také by to vlastne mohlo byť? Človek má často pocit, že na niečo nie je prispôsobený, že to nemá význam alebo, že by sa niečím jednoducho nemal zaoberať. Ako to však je naozaj? Ja som mala pocit, že sa často zaoberám maličkosťami a že dokonca aj často maličkosti kupujem. A práve preto je pre mňa dôležité, aby som si uvedomila, že musím myslieť len na podstatné veci.

skleněné dveře

Ktoré veci sú naozaj podstatné?

  1. Keď nejde o život, tak nejde o nič. To som si uvedomila a snažila som sa toho držať, nech sa deje čokoľvek. No napriek tomu som často mala pocit, že ak si niečo nekúpim, tak vlastne o život ide.
  2. Potrebujem všetko, čo si kupujem? Určite nie, ale keď už som raz v tom obchode, tak prečo nie? Keď sa však nad tým zamyslím, možno by som skutočne mala zvoľniť a starať sa o iné veci.
  3. Keď niečo môže zmeniť môj domov, tak to kúpim bez ohľadu na všetko. Toto je síce asi veľmi veľká chyba, no napriek tomu sa toho držím. A niekedy robím dobre.

cena

Minule som objavila perfektnú vec, ktorou boli sklenené dvere cena a okamžite som sa zamilovala. Možno si ľudia myslia, že aj to je určitá forma prežitku, no opak je pravdou. Práve toto je niečo, čo by som skutočne chcela robiť, čo by ma naozaj bavilo a chcela by som sa na to zamerať, nech sa deje čokoľvek. Keď však chcete, aby bolo niečo v poriadku, musíte to mať. A toto zmenilo naozaj celý môj domov, aj keď si možno niekto pomyslí, že teraz nehovorím pravdu. Naozaj je to tak. A teším sa, keď môžem povedať, že to je pre mňa podstatné. Možno by si to niekto nekúpil, no pre mňa je to možnosť, ako dať môjmu domovu úplne inú atmosféru, a to je niečo, na čom mi naozaj záleží. Napriek tomu, že asi opäť nejde o život.

Published by lomi.sk