Vaňa – vybrať tú správnu môže byť problém


Pri kúpe vani by ste sa mali orientovať v prvom rade podľa rozmerov, podľa materiálu, z ktorého je vaňa urobená a nakoniec podľa ceny. Od toho záleží ako dlho vám bude vaňa slúžiť a aký dlhý teplý kúpeľ si môžete dopriať. Vybrať si ešte môžete z rôznych tvarov a farieb.
Poznáme dva základné druhy vaní. Rozdiely medzi nimi sú podstatné nie len v cene, ale aj hmotnosti, ktorú by ste mali tiež zobrať do úvahy. Samotná vaňa má svoju hmotnosť, plus voda, ktorú do nej napustíte a vaša hmotnosť…spolu to môže dať pekné číslo.

koupelna

1.     Smaltované vane
Smalt je len povrchová úprava vane. Samotná vaňa môže byť zhotovená z liatiny, alebo ocele.
Vaňa zo smaltovanej ocele
Tieto vane sú ľahšie a v ponuke nájdete rôzne tvary týchto produktov – oválna, okrúhla, rohová,… Ich plusom je ich cena, ktorá sa pohybuje okolo 200 euro.
Nedajte sa ale zlákať cenou. Vaňa sa síce od teplej vody rýchlo zohreje, ale jej tepelno – izolačné vlastnosti sú dosť slabé. Voda rýchlo vychladne a vy si budete musieť dopúšťať teplú vodu ak si budete chcieť užiť dlhší kúpeľ.
Hrúbka ocele pri tejto vani by mala byť minimálne 2 mm. Ak je vyrobená z tenšej ocele začne sa časom pod váhou vody a tela kúpajúceho deformovať.
Vyrábajú sa aj vane z ocele hrubej 3,5 mm. Je drahšia, ale výrobcovia ponúkajú na ňu záruku aj 30 rokov.

vířivka

Vaňa zo smaltovanej liatiny
Tieto vane sú z kategórie drahších. Ich cena sa pohybuje od 800 euro až do 2000 euro. Jej veľkou výhodou sú tepelno-izolačné vlastnosti. Teplá voda v tejto vani vydrží oveľa dlhšie než v iných druhoch. Môžete si dopriať dlhý teplý kúpeľ.
Liatina je pevná a ťažká a taká je aj vaňa. Nebude sa deformovať a jej hmotnosť je oproti smaltovanej oceľovej oveľa vyššia.

vana

2.     Akrylátové vane
Vane z akrylátu sú ľahké. Pre ich plus hovorí aj ich obstarávacia cena, ktorá sa pohybuje od 150 do 900 euro (podľa veľkosti, farby, tvaru).
Dajte si ale pozor na príliš nízke ceny. Môže sa stať, že vaňa je vyrobená z ABS plastu, ktorý nemá vlastnosti vyhovujúce vaniam. 

Zaplavil nás nový tovar


Už to nie sú len debaty a články, už je to realita. V predajniach a e-shopoch vidíme nový tovar, ktorý nás opäť po technologickej stránke posunul vpred. Opäť sa dostávajú do módy náramkové hodinky, no s mnohými vylepšenými funkciami. Náramkové hodinky, ktoré sú vhodné do dnešnej doby plnej aplikácií, tabletov a zariadení Smart. A práve aj tomuto tovaru vravíme Smart Watch/ Inteligentné Hodinky/.
chytré hodinky
Na trhu sú prakticky nováčikom, no padli do oka už hádam každému a skrátka vidíme, že sa bude jednať o ďalšie produkty, ktoré sa ujmú a asi v podobnej miere, ako sa ujali Smart mobily, čiže masovo. O chvíľu bude mať opäť takmer každý na zápästí hodinky, no tentokrát s funkciami podobnými dnešným prenosným zariadeniam. Som si tým istý, už zaplavujú trh. Možno by som povedal, že majú ešte trochu vysokú cenu a ľudia ešte stopercentne nevedia, čo očakávať a či sa im kúpa oplatí. Veď majú smartfóny a na nich aj čas a tie hodinky Smart nie sú v mnohých prípadoch lacnou záležitosťou. Možno o dva roky. Takisto aj smartfóny mali zo začiatku vyššiu cenu a nevedeli sme čo očakávať. A pozrite sa dnes. Aj preto mám takmer 100% tušenie, že nás tento nový tovar v podobe inteligentných hodiniek masovo zaplaví a stane sa zaužívanou samozrejmosťou, ako dnešné dotykové mobily.
moderní hodinky
Bližší pohľad na momentálny výber a ceny
Jednou z najžiadanejších volieb na našich e-shopoch sú už dnes hodinky Huawei Watch W1. Aj cenovo je to tá stredná voľba, vravíme o cene 296 Euro. Je to dosť, no nájdeme aj drahšie. Ako vravím, cenou, funkciami, výkonom, je to tá stredná cesta. Avšak nájdeme aj alternatívy v cene 30- 70 Euro, ale aj produkty v cene cca 350- 600 Euro, dokonca aj drahšie. Ten výber a rozhodnutie však už nechám iba na Vás. Ale takou najlepšou voľbou a to hodnotím aj podľa ostatných užívateľov, by bol nákup tej cene max. okolo 270- 350 Euro. Ak kúpite príliš lacné, možno to nebude ono a zasa tie cez 400 Euro a viac, to si asi môže dovoliť málokto. A možno by bolo lepšie chvíľku počkať a tie ceny určite klesnú.

8 spôsobov ako nechať svoje schody vyniknúť

Schody a schodiská sú často považované za nudné miesta domu alebo bytu. Veľa ľudí hľadá inšpiráciu ako to zmeniť a vylepšiť ich vzhľad a celkový dojem akým pôsobia. Tu je niekoľko spôsobov ako na to, aby -vynikli :

schody

1. Rozsvieťte – zabudovaním rôznych svetelných prvkov môžete premeniť aj to najnudnejšie schodisko na zaujímavé miesto. Využitie kontrastu bieleho svetla a tmavých kobercov tiež nie je nápad na zahodenie.
2. Vintage – staré veci, ktoré nájdete doma na povale nemusia putovať hneď do koša. Využitím starých obrazov v kombinácii s inými starožitnosťami zvýšite atraktivitu akejkoľvek miestnosti, teda aj vášho schodiska a schodov.
3. Vzory – kombinácie farieb a vzorov dodajú vášmu schodisku ten správny „feel“. Stena nemusí byť len biela a schody nemusia byť len jednofarebné.
4. Nestarnúca čiernobiela – kombinácia dvoch predošlých nápadov. Využitie kontrastu, farieb a vzorov. Čierne schody a jasno biele steny navôkol potešia každé oko.

zábradlí

5. Tapeta – že tapety vyšli z módy ? To vôbec nie je pravda. V skutočnosti ide o jeden z najlepších spôsobov ako rýchlo a jednoducho zmeniť schodisko na nepoznanie.
6. Očíslujte ich – ak je pre vás dôležité byť iný ako ostatní, tento typ sa vám zapáči. Jednoducho očíslujte schody veľkými, dobre viditeľnými číslicami a máte schodisko, ktoré zaujme.
7. Galéria – ide o klasiku. Fádne schodisko oživíme vhodným množstvom obrazov a týmto dodáme trochu umenia pre svoje obydlie.
8. Odkladací priestor – kreatívnym riešením je aj premeniť jednoduché schody na odkladací priestor. Predstavte si každý schod ako jednu veľkú zásuvku, kam môžete odkladať svoje veci. Šikovné že ?

schodiště

Ako vidíte trošku kreativity dokáže urobiť divy. Skúste aj vy trochu popustiť uzdu fantázii a premeňte svoje nudné schody na zaujímavý kus umenia. Nielenže sa budete cítiť lepšie vo svojom dome ale určite to ocení aj každá návšteva.

XBOX


Do minulého týždňa som ani netušila, že niečo také existuje. Keď som bola menšia, nič také ešte nebolo a keby aj bolo, nemohli by sme si to dovoliť. Dnes už áno, ale ja som vyrástla a viac súrodencov už nemám. Iba bratrancov. A práve tí, si to želajú na Vianoce.

herní konzole

Ježiško neexistuje

Rodičia im prednedávnom prezradili, že Ježiško neexistuje. Že rodičia mu trošku pomáhajú a darčeky kupujú oni. On si ale všetky dopisy, ktoré mu prídu prečíta a odpíše. No nestihne roznosiť darčeky všetkým deťom. Trošku sci-fi, ale nechali by som nech na to prídu predsa samy a nie takto im to rovno povedať. Boli totiž z toho dosť sklamaní a šokovaní. No o tom nepojednáva tento článok.

Poslušnosť sa stratila

Tak tento rok si veľavýznamne zaželali, že by chceli XBOX. To bola asi prvotná reakcia, že by chceli. Pretože teraz už rozprávajú, že ho dostanú od rodičov. Žiadny dodatok, že ak budú poslúchať. Nevravím, že po minulé roky sa extra snažili, keď sa blížili Vianoce, ale aspoň aký-taký rešpekt pre Ježiškom mali. Teraz si sú istí, že darček dostanú a hotovo.

xbox

Kam sa stratili hodnoty?

Tak sa teda pýtam, kam sa stratili hodnoty, ktoré sme my uznávali ako deti. Ja som snažila, aby som mojim rodičom na Vianoce darovala aspoň figúrku z Kinder vajca a oni neplánujú nič. Že im majú dať darčeky ich rodičia. Žiadna vďačnosť. Kam sa podela? Pamätám si, že ešte ako tretiačka som ukryla za gauč darčeky pre mojich blízkych a potom som ich pokládla pod stromček. Veď Vianoce sú v prvom rade o rodinnej atmosfére a nie o darčekoch. Tak prečo to niekto nepovie aj dnešným deťom? Prečo im dávame takýto smutný príklad, že bez žiadnych zásluh a oni predsa niečo dostanú? Ako to potom bude vyzerať v reálnom živote? Nebudú chodiť do práce a predsa budú čakať nejakú výplatu. No nedostanú ju.
Preto apelujem na všetkých vás, rodičov, naučte svoje deti, že Vianoce nie sú len o Xboxoch, ale aj o hodnotách, ktoré im dajú do života viac ako hocijaký iný darček!

Ovsené vločky z mlyna Štúrovo


Ak neviete čo na raňajky alebo desiatu a máte problém so stereotypom typu na raňajky chlieb so šunkou alebo syrom, tak práve ovsené vločky z mlyna Štúrovo sú ideálne práve pre vás. Tento zdravý a obľúbený druh tovaru by určite pri vašom ďalšom nákupe nemal chýbať v nákupnom košíku. Jedná sa o tovar, ktorý je balený väčšinou do 400 g balení a ich cena sa pohybuje približne 0, 49 € za jedno balenie. Tento druh tovaru nájdete vo všetkých dobrých obchodoch s potravinami v časti so zdravou výživou. Ovsené vločky sú plné vitamínov a minerálov a obsahujú stopové prvky potrebné pre dobre fungujúci organizmus. Obsahujú železo, fosfor a vápnik. Sú plné vlákniny, ktorá prispieva k správnej funkcii čriev a pomáha pri problémami so zápchou.

vločky

Ovsené vločky z mlyna Štúrovosú vhodné na konzumáciu buď ako prvé jedlo dňa alebo do dopoludňajších hodinách, kvôli ich nízkemu glykemickému indexu, ktorý zaručí, že po konzumácii nenastane ospalosť ako sa vyskytuje u potravín, ktoré obsahujú príliš veľa jednoduchých cukrov. Vďaka vláknine zasýtia na dlhší čas a sú preto ideálne, keď viete, že ďalšie jedlo budete jesť až po určitej dlhšej časovej dobe. Vločky sú jednoducho skladovateľné a môžete si ich zobrať kdekoľvek so sebou. Vo svete zdravia sú často vyhľadávané kvôli ich dobrému zloženiu a lacnej cene. Predstavujú zdroj pestrej a vyváženej stravy. Ich konzumáciou si posilníte vaše zdravie a sebe tak doprajete kvalitnú potravinu.

musli

Príprava
Ich najlepšou prípravou je zaliatie horúcou vodou a následné premiešanie. Do misky nasypte približne 50 až 100 g vločiek, čo je bežná jedna porcia. Takto zaliate vločky necháme postáť asi 10 až 15 minút, kým do seba nenasajú všetku vodu. Počkáme kým vzniknutá ovsená kaša trochu nevychladne. Do takto pripravenej kaše z vločiek pridáme lyžičku arašidového masla a nakrájané ovocie podľa vlastného uváženia. Dobrú chuť!

Pomôcky pre lenivých milovníkov ovocia


Jablká, banány, melóny, čerešne, jahody… Ovocie. Sladké, chutné a osviežujúce ovocie, ktoré všetci milujeme. Jesť ho je pôžitok, avšak mnohokrát nie až taký aby prebil našu lenivosť.

Miska v kuchyni sa láme pod ťarchou čerstvo nazbieraných šťavnatých jabĺčok no pri predstave, že by sme mali zobrať nôž a škrabku, aby sme si ho očistili, radšej ďalej zostávame v pôvodnej pozícii, napríklad na gauči. No keď nám ho niekto donesie nakrájané na tanieriku, nemôžeme ho prestať jesť a nemôžeme byť šťastnejší. Spoznávate sa?

kráječ

Internet je plný e-shopov a rôznych vychytávok, stačí trošku pohľadať. A pritom je to tak jednoduché. Už len pri zadaní známeho čínskeho eshopu Aliexpress sa nám objaví množstvo fungujúcich prístrojčekov za pár centov. Stačí objednať a chvíľu si na ne počkať. Jediný problém nastane, keď zistíme, že nám už neostávajú voľné šuflíky v kuchyni na ich uskladnenie, ale to je zanedbateľný fakt.
Ak sa teda chcete stať nezávislými, samostatnými a nelenivými ľuďmi v oblasti krájania ovocia určite by ste mali poznať nasledovné kuchynské hračky prispôsobené na jednotlivé druhy ovocia.

Jablko
Sladké ovocie, ktoré má len jediný problém. Hnusný, nejediteľný stred s jadierkami. Na to existuje malý prístrojček v tvare rúrky, ktorý jednoducho zatlačíte do jablka a stred vyberiete. Pokiaľ chceme ale ešte väčší luxus, kruh, ktorý rozreže jablko na mesiačiky je to pravé.

Melón
Kto by sa namáhal s krájaním ťažkého melónu, z ktorého odfrkuje šťava, keď na to môže použiť jednoduchý strojček, ktorým si vyreže plátok presne pre seba. Pokiaľ však návšteva radšej melón aj s kôrou, krájač podobný tomu na jablká len väčší, vám v kuchyni nesmie chýbať.

meloun

Ananás
Exotické žlté ovocie vyzerá tak nedobytne a pritom je to tak jednoduché. Stačí použiť špirálu, ktorú po odrezaní hlavy pomaly zastrčíme dnu a jednoducho vyberieme sladký obsah. Navyše nám ostane nepoškodený obal vhodný k použitiu ako dekorácia na letné oslavy.

Jahody
Odobratie lístka z jahody je niekedy náročné, najmä keď to chceme urobiť poriadne, ale existuje strojček, ktorý to jednoducho spraví za nás. A ak potrebujeme jahodové plátky ako výzdobu, trebárs na tortu, krájač podobný tomu na vajíčka jednoznačne zachráni situáciu. Načo sa namáhať s krájaním rovných plátkov keď nemusíme.

Banány
Kto rád banány v celku použije pravdepodobne len kelímok, dobrý najmä proti rozpučeniu pri cestovaní, ale kto rád koliečka potrebuje nožnicový krájač alebo banánovú formu s vyrezaným priestorom pre našu pochúťku. 

Príbeh Ben and Jerry´s


Všetko to začalo keď dvaja spolužiaci zo strednej možno len zo žartu zaplatili 5-dolárový kurz venovaný výrobe zmrzliny. Títo dvaja sa samozrejme volali Ben a Jerry. Neskôr im prišiel poštou diplom a oni vo vlastnej kuchyni skúsili urobiť svoju prvú zmrzlinu.

zmrzlina

Asi sa im podarila, pretože krátko na to investovali do polorozpadnutej pumpy vo Vermonte a začali tam podávať vlastnú zmrzlinu z poctivej kravskej smotany. Správa o lahodnom dezerte sa rýchlo rozšírila a tak si kamaráti získavali čoraz viac a viac priaznivcov. Zo skromnej predajne na pumpe vo Vermonte, kde stále sídli materská továreň, z roku 1978 je dnes táto zmrzlina a jej pobočky rozšírené po celom svete vrátane Slovenska a Česka.

Výroba je zameraná na kvalitné suroviny. Firma si dáva záležať aby vajíčka pochádzali z humánnych fariem, kde sú sliepky chované bez klietok a aby mlieko, ktoré tvorí najdôležitejšiu súčasť zmrzliny, pochádzalo z rodinných fariem. Dôležité spomenúť je, že veľká časť ich výroby podporuje fair-trade.

Keďže hlavy Ben and Jerry´s sa snažia aby bola ich výroba čo najviac ekologická a tak povediac svetu prospešná, zmrzlinu vyrábajú čo najšetrnejším spôsobom. Ich práca však neostáva len pri sladkej pochúťke, ale idú ešte ďalej. Táto značka sa nebojí povedať si svoj názor a stáť si za ním. Riadi sa mottom „mier, láska a zmrzlina“, podporuje vzťahy homosexuálov, fair-trade a hnutia na záchranu klimatických podmienok. Okrem toho všetkého stojí aj za vznikom Ben and Jerry´s foundation.

zmrzlinka

Keď sa vrátim k zmrzline, ktorá má stovky príchutí v zmrzlinárňach po celom svete, v našich končinách je skôr známa tá v kelímku v chladiakoch v supermarkete. Škoricová, vanilková, brownie, karamelová, čokoládová – to je pár zo známych príchutí, ktoré môžeš ochutnať. Za seba a celý svet však odporúčam tú najpopulárnejšiu a to príchuť Cookie Dough. Pokiaľ ti už teraz tečú sliny a máš chuť na skvelú zmrzlinu so zaujímavým príbehom ľahko ju nájdeš hockde v Tescu, v niektorých pobočkách Billy a Terna.

Zmrzlinu miluje každý a pokiaľ je vyrábaná poctivo, ekologicky a k tomu sa stará aj o svet okolo je to výhra na plnej čiare. Každá dobrá spoločnosť stavia na dobrom marketingu, ale tie najlepšie sú založené na poctivej práci, inovácii a milom prístupe. Toto všetko predstavuje Ben and Jerry´s, preto by pri najbližšej návšteve obchodu by mala padnúť voľba práve na eko kelímok s B&J´s logom.

Ponožky do koča i do voza


V módnom svete plnom nepochopiteľných a bláznivých vecí sa stal prelom a zavítal do neho trend ponožiek. Najlepšie je aby boli čo najviac farebné a čo najviac vidieť. Nie, už si ďalej nevystačíte s Adidas, Nike alebo Puma ponožkami.
Udavači trendov ukazujú hravosť vysokých ponožiek v botaskách alebo lodičkách k sukni, kraťasom alebo k zahrnutým nohaviciam skoro každý deň. V podstate to obohatí Váš dovtedy jednoduchý dvojfarebný outfit a zmení ho na niečo nové a rafinované. Ale kde také ponožky zohnať? Tu Vám prinášam pár značiek, ktoré by ste rozhodne nemali zanedbať.

boty

Hot Sox

Táto americká značka pôsobí na ponožkovej scéne už od sedemdesiatych rokov minulého storočia a je viac ako úspešná. Sústredí sa najmä na vyobrazenie slávnych umeleckých diel, ale v ich repertoári sa dajú ľahko nájsť aj iné zaujímavé vzory. Z vlastnej skúsenosti odporúčam práve vyobrazenie Mony Lisy (najlepšie s bielymi teniskami).

Happy Socks

Medzi najznámejšie značky, ktoré sa sústreďujú na ponožky a pozná ich asi každý sa jednoznačne radí tá švédska s názvom Happy Socks. Dajú sa kúpiť skoro v každom druhom obchode aj u nás a sústreďujú sa najmä na grafické motívy. Zárukou je samozrejme, že prekypujú veselosťou a hravosťou.

ponožky

Ponsh

Tentoraz pre zmenu slovenská značka sa pýši menom Ponsh a vznikla len pred nedávnom. Momentálne majú v ponuke 5 vzorov ponožiek, ale určite stoja za návštevu, najmä ak chceme podporiť slovenskú výrobu. Osobne si myslím, že ich vzory sa s ľahkosťou vyrovnajú tým zahraničným.

Fusakle

Aby sme boli čo najviac národo-podporujúci, je tu ďalšia slovenská značka. Tentoraz trochu viac známa a ľahko ju dostať v mnohých obchodoch. Pútajúci je najmä názov. Majú naozaj veľký a rozmanitý výber a je z čoho vyberať. Od zložitých obrázkov cez fúzy a mačky až po pásiky a bodky. Je z čoho vyzerať a máte istotu, že vždy vyniknete z davu.
Ceny týchto ponožiek sa však pohybujú v cenových hladinách od 5-15€ a pokiaľ je vám ľúto vyhodiť toľko peňazí za ponožky, vždy vás s otvorenou náručou uvíta Aliexpress.com s obrovským sortimentom neznačkových, lacných a rozmanitých ponožiek.

Retro? Nie, ďakujem!


Čože? Prečo? Čítam dobre? Áno! Tieto retro produkty sa stali populárnym tovarom a celé retro sa stalo módou. A tu nastáva ten bod, prečo pomaly mením názor. Nie je to dávno, čo som sa aj ja zaujímal o retro tovar, lenže podľa vlastnej skúsenosti som usúdil, že sa naozaj jedná iba o módu a chvíľkové pobláznenie.
Rolu tu takisto zohráva akýsi cit a spomienky na mladosť. Pri určitom tovare, ktorý sme kedysi dostali sa nám vybavuje i nejaká spomienka, napríklad na letné prázdniny a iné, poväčšinou príjemné veci. A myslím si, že toto je podstatný dôvod, prečo nás retro tovar priťahuje.

kolo

Ale musíme sa na veci pozerať triezvo. Aké majú tieto produkty využitie v porovnaní s pokrokovejším tovarom? A v mnohých prípadoch sa naozaj do retro produktu investovať neoplatí, ak si porovnáme jeho cenu s cenou, ktorú má moderný tovar, výrobky dnešnej doby.
Bolo by teda na mieste, aby som opísal aspoň pár príkladov, na základe ktorých mám takýto názor.

moped

•        V cyklošportových obchodoch je opäť k dostaniu tovar, ktorý nazývame skladačka. Áno, tá skladačka. „Bicykel“ s malými kolieskami a v konečnom dôsledku v podstate nepraktický a nevyužiteľný v porovnaní s typickým novým bicyklom. Cena tejto skladačky je 180 eúr, pričom cena moderného horského bicykla 220 eúr. Ak by tá skladačka stála 50 eúr, tak to beriem ale toto je predsa šialené.

prasátko

•        V e-shopoch s elektornikou nájdeme retro herné konzoly s nainštalovanými hrami, pričom polovica z nich je takisto nevyužiteľných, pretože sa jedná o,… blbosti. Aj celý dizajn a všetko okolo je nepraktické, pričom zaplatíme okolo 65 eúr. Za to na solídnych e-shopoch nájdeme modernú konzolu PS3 za 89 eúr. A to je predsa nezrovnateľný rozdiel, čo sa týka technológie, dizajnu, napájani a predovšetkým hardvéru a hier, ktoré majú neporovnateľne lepšie prevedenie a zaujmú každého moderného človeka.

Neobvykle presné vysávanie


Predstavujeme modulárny upratovací systém sa prispôsobí všetkým situáciám v domácnosti.
Je to skutočná inovácia vo svete vysávačov. Kobold VK200 poskytuje v kombinácii s nadstavcom EB400 automatické rozpoznávanie toho, o aký typ podlahy ide. Ultrazvukové čidlá identifikujú všetky vlastnosti vysávaného povrchu a automaticky mu prispôsobia režim vysávania podláh, alebo koberca. Prístroj patrí do energetickej triedy A. Má skvelé čistiace vlastnosti už pri výkone 75 watov. Vysávač je ergonomicky dizajnovo prevedený. Má nízku hmotnosť a ľahko nastaviteľnú teleskopickú násadu. Je vybavený otočným kĺbom. Chráni tak váš chrbát. Aj vypínač je umiestnený priamo na rukoväti.
mladá uklizečka
Disponuje tiež skvelým systémom jednoduchej výmeny filtračných sáčkov. To, či je už sáčok plný a je nutná jeho výmena zistíte, keď sa na oranžovo rozsvieti LED ukazovateľ. Výmena je veľmi jednoduchá. Stačí otvoriť zadný kryt a vložiť sáčok. Filtračný sáčok, u vás doma zároveň zlepšuje kvalitu vzduchu. Zachytáva totiž 99,9 % častíc, ktoré spôsobujú alergie. Túto jeho funkciu ocenia predovšetkým alergici.

prachovka a prostředky pro úklid
Preč s prachom a špinou

Nástavec na tento vysávač – Kobold EB400 je najlepším nadstavcom svojej triedy. Okrem iných výhod, má nainštalované inovatívne senzory, ktoré ako sme už spomínali, automaticky rozpoznajú typ podlahy. Následne už iba nastavia optimálny režim vysávania. Tento prístroj sa dostane aj na ťažšie dostupné miesta, a preto je ideálnym pomocníkom aj pri vysávaní pod nábytkom. Nemusíte sa už krčiť, prípadne premiestňovať nábytok.

Neobvykle presné vysávanie vám umožní pohyblivá kĺbová hlava vysávača. Jeho mimoriadna obratnosť poteší každú domácu gazdinku. Je to odborník na dokonalé upratovanie. Špeciálna rotačná kefa, ktorá má vlastný pohon, zaistí intenzívne a zároveň šetrné a hygienické vysávanie všetkých povrchov.
uklizený obývák
Je nekompromisný! Neuniknú mu ani tie najdrobnejšie mikro častice prachu. S týmto nadstavcom máte istotu, že úplne spoľahlivo odstránite všetky nečistoty z vášho koberca či podlahy.
Keď vysávate, rotačná kefa prečesáva váš koberec, pričom zároveň uvoľňuje usadené nečistoty a dôkladne čistí aj spodné vrstvy. Unikaniu špín a prachu naspäť do okolia zabraňuje bezšvové pozdĺžne tesnenie. Pozdĺž celého otvoru nadstavca sa nachádzajú sacie otvory, ktoré zaistia vysoko účinné vysávanie aj popri stenách vášho domova.