Jablká, banány, melóny, čerešne, jahody… Ovocie. Sladké, chutné a osviežujúce ovocie, ktoré všetci milujeme. Jesť ho je pôžitok, avšak mnohokrát nie až taký aby prebil našu lenivosť.

Miska v kuchyni sa láme pod ťarchou čerstvo nazbieraných šťavnatých jabĺčok no pri predstave, že by sme mali zobrať nôž a škrabku, aby sme si ho očistili, radšej ďalej zostávame v pôvodnej pozícii, napríklad na gauči. No keď nám ho niekto donesie nakrájané na tanieriku, nemôžeme ho prestať jesť a nemôžeme byť šťastnejší. Spoznávate sa?

kráječ

Internet je plný e-shopov a rôznych vychytávok, stačí trošku pohľadať. A pritom je to tak jednoduché. Už len pri zadaní známeho čínskeho eshopu Aliexpress sa nám objaví množstvo fungujúcich prístrojčekov za pár centov. Stačí objednať a chvíľu si na ne počkať. Jediný problém nastane, keď zistíme, že nám už neostávajú voľné šuflíky v kuchyni na ich uskladnenie, ale to je zanedbateľný fakt.
Ak sa teda chcete stať nezávislými, samostatnými a nelenivými ľuďmi v oblasti krájania ovocia určite by ste mali poznať nasledovné kuchynské hračky prispôsobené na jednotlivé druhy ovocia.

Jablko
Sladké ovocie, ktoré má len jediný problém. Hnusný, nejediteľný stred s jadierkami. Na to existuje malý prístrojček v tvare rúrky, ktorý jednoducho zatlačíte do jablka a stred vyberiete. Pokiaľ chceme ale ešte väčší luxus, kruh, ktorý rozreže jablko na mesiačiky je to pravé.

Melón
Kto by sa namáhal s krájaním ťažkého melónu, z ktorého odfrkuje šťava, keď na to môže použiť jednoduchý strojček, ktorým si vyreže plátok presne pre seba. Pokiaľ však návšteva radšej melón aj s kôrou, krájač podobný tomu na jablká len väčší, vám v kuchyni nesmie chýbať.

meloun

Ananás
Exotické žlté ovocie vyzerá tak nedobytne a pritom je to tak jednoduché. Stačí použiť špirálu, ktorú po odrezaní hlavy pomaly zastrčíme dnu a jednoducho vyberieme sladký obsah. Navyše nám ostane nepoškodený obal vhodný k použitiu ako dekorácia na letné oslavy.

Jahody
Odobratie lístka z jahody je niekedy náročné, najmä keď to chceme urobiť poriadne, ale existuje strojček, ktorý to jednoducho spraví za nás. A ak potrebujeme jahodové plátky ako výzdobu, trebárs na tortu, krájač podobný tomu na vajíčka jednoznačne zachráni situáciu. Načo sa namáhať s krájaním rovných plátkov keď nemusíme.

Banány
Kto rád banány v celku použije pravdepodobne len kelímok, dobrý najmä proti rozpučeniu pri cestovaní, ale kto rád koliečka potrebuje nožnicový krájač alebo banánovú formu s vyrezaným priestorom pre našu pochúťku. 

Published by lomi.sk