Aj keď máme nejaké to kilečko navyše a nie sme práve typom modelky, vždy je šanca vyzerať na fotke tak, aby sem boli samé zo sebou spokojné. Či je to už nejaká firemná párty, oslava narodenín či svadba. Nuž a keby to aj náhodou nevyšlo ešte vždy existuje počítačová úprava fotiek. Aj keď priznajme si, ak sa fotka upraví, ako keby sme to už neboli my ale niekto úplne iní. Prirodzená krása sa cení zo všetkého najviac. O tom by vedeli rozprávať profesionálne modelky. Prezradím vám ich tajné tipy:
žena fotograf
Bočný postoj
Pri fotografovaní sa postavte trochu bokom a jednu nohu posuňte dopredu. Váha sa tým prenesie na zadnú nohu a ak máte trochu silnejšie stehná takto budú pôsobiť opticky štíhlejšie. Tu je pár tipov ako dosiahnuť ešte lepší efekt

Ruka vbok
Túto pózu využívajú všetky celebrity aj modelky. Ak totiž necháte ruky voľne spustené rozširujú vás. Navyše ruka vbok nechá vyniknúť vášmu štíhlejšiemu pásu. Prsty majú smerovať dopredu smerom k fotografovi, nie dozadu.

Vystrieť sa
Pred fotografovaním sa nikdy nehrbte! Vždy treba vystrieť plecia, vypnúť prsia a vtiahnuť brucho.

Naklonená hlava
Do objektívu sa vždy snažte pozerať trošku bokom s mierne naklonenou hlavou aby sa vám nerobila dvojitá brada. Jazyk je dobré pritlačiť k hornému podnebiu. Spodnú sánku uvoľnite mierne nadol a posuňte trochu doboku. Aby ste utrafili tú správnu mieru, nacvičte si to doma pred zrkadlom aby ste nevyzerala komicky.
sedící dívka
Vhodná poloha v sede
Ak sa neviete vyhnúť foteniu v sede, sadnite si tak, že sa mierne nakloníte do jednej strany, ruku opriete o operadlo a jednu nohu vysuniete dopredu.
svatební fotograf
Bez blesku
Požiadajte fotografa aby si pri fotografovaní vypol blesk. Radšej nájdite miesto s lepším prirodzeným osvetlením. Prirodzené svetlo je mäkkšie a rozptýlenejšie a tiež napomáha k zredukovaniu drobných chybičiek krásy.

Prirodzenosť
Tvárte sa čo najprirodzenejšie.Vezmite si príklad z detí, ktoré sú také za každých okolností. Prílišné napätie alebo strhaný výraz tváre nepridajú na kvalite výslednej fotky.

Published by lomi.sk