Ako sa naučiť žiť: 4 denné pravidlá

  • Prečítajte si príbehy o úspechu a neúspechu

Keď vidíme hercov a režisérov na červenom koberci alebo nositeľoch Nobelovej ceny, zdá sa, že sa narodili tak usmievajúcimi a sebavedomými. Celebrity a slávni podnikatelia dnes ochotne zdieľajú históriu svojej trpkej cesty. Prednášajú, píšu knihy, poskytujú rozhovory pre obchodné publikácie a vedú tréningy. Hlavná myšlienka väčšiny správ: bohatstvo a sláva nepadajú z neba. Aby ste dosiahli výšky, musíte sa naučiť riskovať. Okrem toho existuje veľa ďalších užitočných myšlienok v knihách o komplikovanosti podnikania a vzťahov s ľuďmi. Ak sa chcete sústrediť len na zlé alebo úplne ignorovať negatívne momenty je to stratová pozícia. Všetko potrebuje rovnováhu. Pre každý prípad stojí za to si urobiť zoznam „pre“ a „proti“ a až potom vyvodiť závery.

svoboda

  • Nesústreďte sa na veci, ktoré nemôžete ovládať.

Vo svojich tréningoch Tony Robbins hovorí, že 80% ľudí sa sústreďuje na nekontrolovateľné veci. Čo nemôžeme ovládať? Počasie a názory ľudí, globálne hospodárske krízy, pokrok, zmeny v tempe života a vlastnosti tela. Čo môžeme ovládať? Reakcie na negatívne postoje, negatívne výroky a hrubosť, príjmy a výdavky, čas strávený na sociálnych sieťach a množstvo kalórií a kroky, ktoré boli vykonané počas dňa. Túžba ovládnuť všetko je zdrojom nášho večného utrpenia. Je lepšie prestať bojovať a užívať si život tak, ako je.

  • Nestrácajte svoj život hnevom

Jedna minúta hnevu znižuje život o 1 hodinu. Hnev je nevyhnutný v každodennom živote. Musíme sa naučiť, ako ho sledovať a správne ho pretvárať. Ak zmeníme hnev na urážku, na vinu, agresiu alebo vnútorné skúsenosti, emócie sa stanú deštruktívne. Hnev je neutrálny, v akom smere ho nasmerujete, podľa toho sa budú správať aj Vaše emócie.

štěstí

  • Premýšľajte o spôsobe meditácie.

Meditácia je spôsob, ako relaxovať svaly mozgu. Je praktikovaná mnohými ľuďmi, ktorí sa nazývajú úspešní. Meditácia pomáha riešiť stres, zlepšiť koncentráciu v praxi alebo v určitom bode. Môžete meditovať kdekoľvek: v posteli ihneď po prebudení alebo pred spaním, na bežiacom páse, pri chôdzi v parku a pri sprchovaní v kúpeľni.

5 tipov od známych žien, ktoré vás inšpirujú, aby ste sa o seba postarali


Pozrime sa spoločne na tie tipy:

1.      Nedovoľte, aby vás niekto a niečo zastavilo na ceste k vášmu cieľu
 
Catherine Schwitzerová je prvá žena, ktorá sa oficiálne zúčastnila maratónu v Bostone. Počas pretekov v roku 1967 sa snažila z celých síl, pretože pôvodne sa ženy nemohli zúčastniť. Ale Catherinu to nezastavilo. Jej fotografie boli na predných stranác. Na zmenu postoja verejnosti Schwetzer organizoval pre ženy dostihy v 27 krajinách. Viac ako milión žien sa na nich zúčastnilo. To presvedčilo aj Medzinárodný olympijský výbor, aby do olympijských hier v roku 1984 zaradil ženský maratón. Keď sa niekto alebo niečo pokúša zastaviť vás na ceste k cieľu, nenechajte ho. Pripomeňte si, že môžete dosiahnuť všetko, čo chcete.

relax
 
2.      Vymedzte si čas pre seba
 
Keď potrebujete kombinovať prácu, rodinu, koníčky a mnoho ďalších vecí, nájsť si čas pre seba je veľmi ťažké. Ale stanete sa lepším, len vtedy, keď začnete dávať svoje blaho na prvé miesto. Túto skutočnosť naznačuje autor PayPal Kadakiya. „Nájdite niečo, čo vás inšpiruje,“ odporúča Kadakia. „Žiadny deň by nemal byť zbytočný.“ Choďte sama na dovolenku a nechajte prúdiť svoje myšlienky.
3.      Snažte sa viac, ale nepreháňajte to
 
Majsterka sveta v maratóne s prekážkami Amelia Boone sa nedávno zranila, pripravovala sa na súťaž, ktorá bola jej sen. Sen sa bohužial musel odložiť, ale Amelia sa určite nevzdá. Tento incident ju naučil, že niekedy je užitočné odpočívať.
 
4.      Robte to, čo milujete sami, nie to, čo od Vás chcú ostatní
 
Dokonca aj keď každý chodí na jogu alebo bicykel či aerobik, nemusíte sa prihlásiť tiež.Robte to, čo máte radi. To platí nielen pre šport, ale aj pre život vo všeobecnosti. Vždy si vyber svoj vlastný spôsob.

pláž
 
5.      Nebojte sa rozpoznať svoje úspechy
 
Ak ste dosiahli úspech , ako je napríklad: ako schudnúť, alebo ste prvýkrát bežali kilometer, neváhajte sa o tom s niekým podeliť. Nedovoľte, aby vás niekto zbavil pocitu pýchy vo vašich víťazstvách. Aj keď sú dosť malé, pre Vás sú dôležité.

Nový kamarát

Vyrastal som v paneláku, takže na výchovu psa alebo mačky som nemal vhodné prostredie. Myslel som si, že by týmto spôsobom, kedy by som ho choval v byte, trpeli susedia, pes, rodičia i ja. Pes potrebuje predsa pravidelný pohyb a kde by ho mal? Na balkóne? Keby som ho mal, určite by som s ním pravidelne chodil na vychádzky, no ale ostatný čas by sa v malom byte zbláznil a my z neho asi takisto a i susedia. No som si vedomý, že už existujú plemená malých psov, ktorí sú vhodní aj do takého prostredia. Moji susedia takého psa mali a ani som o tom nevedel, iba ak som ich stretol. Ten pes bol tichučký a slušný ako kostolná myška. No ja už som dospieval a na domáce zvieratá som začal zabúdať. Bol som vychovaný v názoroch, že to do bytu nepatrí. A v podstate si myslím že to je pravda, výnimkou sú len tie menšie plemená, ktoré sa dokážu v pohode prispôsobiť i tomu menšiemu bytovému prostrediu.
černý pes
Mal som však najlepšieho kamaráta, ktorý sa s rodičmi presťahoval na dedinu, na záhradu. Chodieval som za ním na návštevu a čo nevidím, na záhrade stojí taký veľký čierny pes. Vždy ak som za kamarátom prišiel, prihovoril som sa aj tomuto psovi menom Chucky. Stačilo sa mu len pár krát pri návšteve prihovoriť a už ma spoznal a vždy dával na javo, že ma má rád. Málokedy štekal a ani sa neoplašoval, bol to taký lenivý pesimista, no vždy ako som prišiel, dobehol za mnou, vrtel s chvostom a celý čas bol pri mne.
pes a voják
Urobte radosť vášmu kamošovi.
Mám na mysli aj toho štvornohého. Či už mu niečo kúpite na zimné obdobie alebo prinesiete zakaždým nejakú pochúťku. No ako vidím, najlepšiemu priateľovi človeka úplne stačí, pokiaľ mu len chvíľu prejavíme pozornosť. V mojom okolí však mnohokrát vidím, ako si rodina kúpi psa a a len chodia von a domov a ani sa mu len neprihovoria, ani len ho nepohladia po hlave. Taký pes sa ide potom zblázniť a plačlivo zavíja. Prihovoriť sa mu je to najmenej, čo môžeme spraviť.

Udržanie sa v kondícii bez posilky


Nie ste práve vy ten tip čo chodíte radi do posilky ? Udržať sa  v kondícii a schudnúť  sa dá aj doma .   Povieme si  ako sa dostať do formy bez drastických diét a prehnaného cvičenia v posilňovniach a tučných jedál. Hneď ako vstanete dajte si pohár z citrónom. Nie len že doplní tekutiny ktoré ste počas noci stratili ale zároveň Vás naštartuje a prebudí. Citróny zásaditý takže je veľmi zdravý pre vaše telo a trávenie. Na raňajky si spravte nejakú chutnú  pomazánku  ktorá nahradí maslo a iné tukové nátierky. Najlepšia je avokádová pomazánka na ktorý tu máme postup ako si ju pripraviť.
ztráta váhy

…………………………………………………………………………………………………………………………

Na prípravu použite mäkké avokádo , paradajky a cesnak. Avokádo si ošúpte a dajte do misky. Ďalej pridajte nadrobno nakrájané paradajky , trochu cesnaku a soli. Pomazánku dobre premiešajte a natrite na upečenú hrianku a zdravé raňajky sú na svete.  Ak máte psa zoberte ho na vodítko a dajte si krátku prechádzku. O psoch je známe že skok k nadváhe takže najväčšia prevencia je pohyb. Ak nie ste ten typ čo nemajú radi behanie , vynahraďte si to dlhšou prechádzkou jeden krát za deň.
cvičení na rotopedu

……………………………………………………………………………………………………………………..

No ako som už písal pravidelný pohyb je veľmi dôležitý nie len pre zdravie ale aj pre vaše nohy.  Nemáte rady posilky ktorých  je vždy veľa ľudí a všetci na Vás pozerajú tak si to vynahraďte športom. Posledný tip je využiť priestor ktorý máte bežne doma. Ak  máte doma schody cvičte na schodoch. Zapojíte všetky svaly a dajú sa na nich vymyslieť rôzne zaujímavé cviky. No samozrejme je veľmi dôležitá strava.
metr a jablko

…………………………………………………………………………………………………………………………..

Snažte sa jesť pravidelne , v rovnakom čase a rovnaké porcie. Telo si zvykne že dostáva jedlo rovnaký čas a nezačne si ukladať tuky čo sa stáva pri nepravidelnom stravovaní. Posledná rada , nezabudnite sa mať radi taký aký ste. Lebo ak je človek spokojný a m rád vyžaruje s neho dobra energia tú si človek skôr všimne ako nijaké nedostatky na tele.

AKO NA NESPAVOSŤ?


Mlieko s medom
Veľa ľudom pomáha práve táto metóda. Vypite pred spánkom pohár mlieka osladeného medom, skúste zavrieť oči a ponoriť sa do ríše snov.

Čaj z medovky
Ak nechcete zvoliť mlieko s medom máme tu pre Vás ďalší tekutý spôsob ako zaspať. Medovka pomáha upokojiť vaše nervy a dopomôže k pokojnému spánku.

spánek

Chladná spálňa
Pred spánkom je dobré spálňu vyvetrať. Nechajte otvorené okno dokorán na pár minút aby Vám miestnosť naplnil čerstvý vzduch. Ideálna teplota na spánok je 20 stupňov.

Nepoužívajte elektroniku
Mobil, tablet či počítač Vás môže znovu nabudiť a nebudete môcť zaspať. Preto radšej dve hodiny pred spánkom zvoľte namiesto elektroniky knihu.

Dodržujte čas spánku
Cez týždeň chodíme spávať inak ako cez víkend. Preto sa nám po víkende zaspáva horšie, skúste udržovať rovnaký čas spánku.

Netrávte v posteli voľný čas
Používajte posteľ len na to na čo je určená. Neležte v nej bez dôvodu, nejedzte v nej a ani nič iné. Váš mozog musí vedieť že posteľ je na spánok, teda ak by ste v posteli trávili väčšinu času zvykol by si, a bol by väčší problém zaspať.

budík

Pred spánkom nekonzumujte nič čo obsahuje kofeín
Kofeín samozrejme naše telo nabudzuje k ďalšiemu fungovaniu, vyhýbajte sa teda kofeínu hlavne pred spánkom.

Nejedzte
Pred spánkom nie je dobré jesť ťažké jedlá, ak ste teda hladný zvoľte radšej ovocie či zeleninu.

Vyhnite sa stresu
Nadmerné množstvo stresu nám nedá spávať.

Metóda 4-7-8
Nadýchnite sa nosom a počítajte v duchu do štyroch. Zadržte dych na sedem sekúnd a potom vydychujte osem sekúnd.

Počas dňa nespite
Aj keď ste unavený z práce či zo školy pokúste sa počas dňa nespať a vydržať to do večera.

sny

Hudba
Skúste si pred spánkom pustiť relaxačnú alebo meditačnú hudbu a premýšľajte o príjemných a nie príliš stresujúcich veciach.

Umelé zívanie
Ak budete zívať nasilu môžete svoj  mozog oklamať, teda si bude myslieť že je čas ísť spať.

Zázračná tabata


Aj keď sa zvyčajne hovorí, že sa cvičí Tabata, v podstate to nie je cvičenie ale metóda, ktorú ako súčasť HIIT (high intensity interval training) vyvinul japonský profesor Tabata aje jednou z najlepších techník ako spaľovať tuky pri cvičení. Vychádza z poznatkov, že cvičenie pri maximálnej intenzite po krátku dobu je oveľa účinnejšie ako cvičenie pri nízkej intenzite po dlhšiu dobu.

cvičení

Ako prebieha samotný tréning?
Veľmi jednoducho. Tabata je intenzívny intervalový tréning, ktorý pozostáva z 20 sekúnd veľmi intenzívneho cvičenia po ktorom nasleduje 10 sekundová prestávka. To všetko sa opakuje 8x takže jedna tabata trvá presne 4 minúty. Začiatočníci by mali začínať opatrne a odcvičiť len jedno kolo. Tí zdatnejší po 2-3 minútovej prestávke začnú s druhým kolom, ktoré môže prebiehať rovnako ako to prvé alebo sa môžu cvičiť odlišné cviky. Dĺžka tohto kola bude opäť presne 4 minúty. Ako dlho si kto  zacvičí závisí od momentálneho stavu a vitality cvičiaceho, ale obyčajne je to 4-6 kôl.

kliky

Tabata pre každého
Tabatu do svojho tréningu zaraďujú nielen profesionálny športovci, ale aj bežní ľudia. Veľkou výhodou tabaty je, že sa môže cvičiť aj v pohodlí domova alebo dokonca vonku v prírode. Každý si môže vybrať také cviky, aké mu vyhovujú. Tie by mal počas tréningu neustále obmieňať, cviky by mali byť zamerané na precvičenie čo najväčšieho počtu svalových skupín. Takto si nielenže precvičí celé telo, ale sa zaručene sa nebude nudiť. Je dobré striedať cviky s vlastnou váhou ako napríklad drepy, kliky alebo šprinty s cvikmi s náradím, ako je Kettlebell, švihadlo alebo závažia. Ako pred každým tréningom i pred tréningom tabaty sa treba poriadne rozohriať a ponaťahovať si všetky svaly. Po tréningu sa treba opäť poriadne natiahnuť, aby sa predišlo skracovaniu svalov.

břicho

To najdôležitejšie na zaver
Ak ste sa už rozhodli, že tabatu skúsite, dbajte na základnú myšlienku tejto metódy. V intervale výkonu skutočne intenzívne cvičte čo vám budú sily stačiť. Ak už nebudete vládať, spomeňte si, že po tých 20 ťažkých sekundách príde sladká odmena vo forme 10 sekundového odpočinku. Nahovorte na tabatu aj svojich priateľov a cvičte spolu. Navzájom sa podržíte a ani sa nenazdáte a zo zrkadla sa bude na vás dívať iný, vitálnejší a štíhlejší človek. 

AKO BYŤ KRÁSNA NA FOTOGRAFII

Aj keď máme nejaké to kilečko navyše a nie sme práve typom modelky, vždy je šanca vyzerať na fotke tak, aby sem boli samé zo sebou spokojné. Či je to už nejaká firemná párty, oslava narodenín či svadba. Nuž a keby to aj náhodou nevyšlo ešte vždy existuje počítačová úprava fotiek. Aj keď priznajme si, ak sa fotka upraví, ako keby sme to už neboli my ale niekto úplne iní. Prirodzená krása sa cení zo všetkého najviac. O tom by vedeli rozprávať profesionálne modelky. Prezradím vám ich tajné tipy:
žena fotograf
Bočný postoj
Pri fotografovaní sa postavte trochu bokom a jednu nohu posuňte dopredu. Váha sa tým prenesie na zadnú nohu a ak máte trochu silnejšie stehná takto budú pôsobiť opticky štíhlejšie. Tu je pár tipov ako dosiahnuť ešte lepší efekt

Ruka vbok
Túto pózu využívajú všetky celebrity aj modelky. Ak totiž necháte ruky voľne spustené rozširujú vás. Navyše ruka vbok nechá vyniknúť vášmu štíhlejšiemu pásu. Prsty majú smerovať dopredu smerom k fotografovi, nie dozadu.

Vystrieť sa
Pred fotografovaním sa nikdy nehrbte! Vždy treba vystrieť plecia, vypnúť prsia a vtiahnuť brucho.

Naklonená hlava
Do objektívu sa vždy snažte pozerať trošku bokom s mierne naklonenou hlavou aby sa vám nerobila dvojitá brada. Jazyk je dobré pritlačiť k hornému podnebiu. Spodnú sánku uvoľnite mierne nadol a posuňte trochu doboku. Aby ste utrafili tú správnu mieru, nacvičte si to doma pred zrkadlom aby ste nevyzerala komicky.
sedící dívka
Vhodná poloha v sede
Ak sa neviete vyhnúť foteniu v sede, sadnite si tak, že sa mierne nakloníte do jednej strany, ruku opriete o operadlo a jednu nohu vysuniete dopredu.
svatební fotograf
Bez blesku
Požiadajte fotografa aby si pri fotografovaní vypol blesk. Radšej nájdite miesto s lepším prirodzeným osvetlením. Prirodzené svetlo je mäkkšie a rozptýlenejšie a tiež napomáha k zredukovaniu drobných chybičiek krásy.

Prirodzenosť
Tvárte sa čo najprirodzenejšie.Vezmite si príklad z detí, ktoré sú také za každých okolností. Prílišné napätie alebo strhaný výraz tváre nepridajú na kvalite výslednej fotky.

Neznášate Vianoce?

Opäť je to tu. Námestie je vyzdobené tisícimi svetielkami, znovu tie otravné komerčné reklamy v televízií. Santa Claus pije Coca colu, komparzisti v reklame kupujú  na splátky televízor, „supergazdinka“ roku pečie zákusok za zákuskom akoby čarovala… a všetci skloňujú dokola to isté slovo, 'VIANOCE'. Aj Vy máte z tohto sviatku stres? Poradíme Vám.

vánoční ozdoba

Tri jednoduché kroky ako eliminovať predvianočný stres

1.       Nakúpte vianočné darčeky na začiatku decembra

Najväčší stres spôsobujú vianočné dary. Kto z Vás nepozná tie otravné otázky počas umývania zubov alebo po ceste z práce: „Čo mám dať otcovi na Vianoce?““ Aký darček kúpim synovi?“ Dá sa tomuto dumaniu vyhnúť? Odpoveď je áno. A ako? Máme pre Vás jednoduché riešenie. Počas celého roka si všímajte po čom Vaši blízki túžia, čo potrebujú a čo by im mohlo urobiť radosť. Spíšte si zoznam, ktorý priebežne doplňujte a pretvárajte. Na konci novembra Vám tak vianočné reklamy v televízií nespôsobia najmenší stres. Budete vedieť čím pod stromčekom potešíte rodinu a priateľov. No a pokiaľ okrem nápadov budete v predstihu zbierať aj finančné prostriedky a priebežne si počas celého roka na darčeky odkladať malé čiastky, nič Vás nezaskočí.

vánoce

2.       Premyslite si dopredu čo budete tento rok variť a piecť

Štedrovečerná nádielka je jedno veľké potešenie. Pečená hus alebo kačica s karamelizovanou kapustou je doplnená zemiakovým šalátom, kaprom, vyprážanými rezňami a pečenou klobásou. Samozrejme, nesmie chýbať tá pravá kapustnica a medovníky a iné zákusky.
Aby ste predišli napätiu dopredu si utrieďte myšlienky a pripravte si opäť zoznam plánovaných jedál a zákuskov. Nenaklaďte si na plecia toho príliš veľa, Mohlo by sa stať, že nebudete všetko zvládať. Platí, že „menej je viac“. Nešetrite na sviatočnej večeri peniaze. Šetrite energiu! Suroviny nech sú kvalitné a Vaša práca tiež. Nehanbite sa požiadať o pomoc príslušníkov rodiny. Zapriahnite ich do vianočných príprav. Keď budú všetci za stolom na štedrý večer spokojní a bude im chutiť, budete spokojná aj Vy.

3.       Stromček nech vyzdobia deti

Vianočný stromček je krásny pokiaľ je zdobený s láskou. Ak chcete každý rok obmenu, prihoďte, prípadne vyhoďte zo dve, tri ozdoby. Staré čiastočne nahraďte novými, ktoré ste si kúpili. Na budúci rok tie nové vynechajte a vráťte sa k tým, ktoré ste tento rok uschovali a takto si to striedajte. Ak uvidíte ozdobu, ktorá Vás očarí, kúpte ju! Ak aj budúci rok nebude v móde, môže sa stať, že ten ďalší bude. A napokon, ozdoby sa dajú vyrobiť aj podomácky. Nakopnite svojho kreatívneho ducha a  v každú adventnú nedeľu s rodinou zo dve – tri vyrobte. Inšpiráciu nájdete na internete a v knihách. Nielenže strávite pekné chvíle s rodinou, ale zrelaxujete sa pri tvorivej činnosti. Pustite si k tomu doma vianočnú hudbu a prežívajte toto čarovné obdobie naplno a pozitívne.

Dlhšie prázdniny, ale vyučovanie aj v sobotu?

Aj, keď talianske deti majú dlhšie letné prázdniny ako slovenské deti, musia si v laviciach odsedieť omnoho viac hodín. Nieje to len o hodinách, ich vzdelávací systém je už od základnej školy iný. Povinná školská dochádzka v Taliansku trvá 12 rokov, pričom na Slovensku máme povinnú dochádzku 10 rokov.

knihy

Existuje 5 typov talianskych stredných škôl :
Klasická stredná škola – Zvyčajne trvá päť rokov a pripravuje študentov na vysokoškolské štúdium.
Prírodovedná stredná škola– Trvá päť rokov kladie dôraz hlavne na chémiu, fyziku.
Stredná škola výtvarných umení– Zvyčajne trvá päť rokov a študenti by sa mali pripraviť na štúdium maľby, kresby alebo architektúry.
Jazyková stredná škola – Pripravuje študentov na základy jazykov.
Technická stredná škola– Pripravuje študentov na vysokoškolské štúdium, alebo na prácu v administratíve či technickom obore.

vzdělání

Maturita, teda kvalifikácia na univerzitu, univerzita v Taliansku je k dispozícií všetkým študentom, ktorý absolvovali päť rokov strednej školy a získali diplom – maturitu. Ak študent navštevoval iba štvorročnú strednú školu, je potrebný jeden rok vzdelávania, aby sa kvalifikoval na svoju univerzitu.

Talianske univerzity patria medzi najstaršie univerzity na svete.
Univerzity v Taliansku je možné rozdeliť do 4 skupín:
Verejné vysoké školy financované štátom – štátne školy – väčšina talianskych škôl.
Univerzity financované inou verejnou autoritou ako štát
Súkromných univerzít
Nadstavbové školy

zeměpis

Máš dobrú taliančinu ? Chceš si vyskúšať štúdium na talianskej univerzite?
Vysokoškolské vzdelanie v Taliansku možno získať na vyše sedemdesiatich vysokých školách. Talianske univerzity sa v mnohých smeroch veľmi líšia, od kritérií na prijatie, organizácie štúdia až po výšku a spôsob platby za štúdium.
1.Doklady o doterajšom dosiahnutom vzdelaní.
2.Doklad o znalosti taliančiny ( certifikát jazykovej skúšky )
3.Štipendia – sociálne aj prospechové od univerzity

Sebaobetovanie v partnerskom vzťahu


Neobetúvajte sa pre druhých. Takáto obeta môže mať pôvod iba v myšlienke absolútneho nedostatku. Lásky je dosť pre všetkých. V presvedčení, že na svete nie je dosť radosti a lásky pre všetkých sa skrýva pocit strachu. Práve preto sa človek pre druhého často obetuje na svoj vlastný úkor. Toto neprináša žiadny dobrý pocit a v konečnom dôsledku vedie nanajvýš k zatrpknutosti.
žena v náruči
Každý sám zodpovedá za to, aby si plnil svoje želania.
Nemôžete to robiť za niekoho iného. Za nikoho totiž nemôžete myslieť, ani cítiť. Vašou úlohou ste iba vy sami. Určite si za prioritu dobrý pocit. Dotknete sa tak každého vo svojej blízkosti. Mali by ste sa stať riešením sami pre seba. Nikto druhý vám nič nie je dlžný. Nikto vám nemusí dať viac. Neukazujte na druhého prstom!

Sami si dajte viac.Urobte si na seba čas. Dožičte si, naplňte svoje túžby tak, že budete mať veľa dobrých pocitov a množstvo lásky na rozdávanie. Aby ste lásku získali, naplňte sa ňou! Stanete sa tak magnetom na lásku. Nemusíme sa radiť na posledné miesto. Nikdy! Priťahujete tak pocity, že lásky nie ste hodní a nič dobré si nezaslúžite. Takto nanešťastie priťahujeme do svojich životov ďalšie okolnosti a situácie, v ktorých sa cítime ešte nehodnejší a menej dobrí. Zmeňme takéto myslenie.
starší zamilovaný pár
Milujme samých seba
Nie je to sebeckosť, keď človek venuje lásku sebe. Starať sa o seba v skutočnosti znamená starať sa o druhého. Iba takto z toho môže mať niekto iný trvalý prospech. Ak najprv totiž nenaplníme samých seba, nemáme nič, čo by sme mohli dať druhému. Venujme sa sami sebe. Starajme sa o svoju vlastnú radosť. Každý človek je sám zodpovedný za svoj pocit vnútorného šťastia. Robte to, z čoho máte dobrý pocit. Až potom je radosť byť vo vašej prítomnosti.
Je veľmi dôležité milovať samých seba. Páčiť sa samému sebe a byť so sebou spokojný.
Jedine takto si do života pritiahnete rovnako naladeného človeka, ktorý bude stáť po vašom boku až do konca.