Všetko to začalo keď dvaja spolužiaci zo strednej možno len zo žartu zaplatili 5-dolárový kurz venovaný výrobe zmrzliny. Títo dvaja sa samozrejme volali Ben a Jerry. Neskôr im prišiel poštou diplom a oni vo vlastnej kuchyni skúsili urobiť svoju prvú zmrzlinu.

zmrzlina

Asi sa im podarila, pretože krátko na to investovali do polorozpadnutej pumpy vo Vermonte a začali tam podávať vlastnú zmrzlinu z poctivej kravskej smotany. Správa o lahodnom dezerte sa rýchlo rozšírila a tak si kamaráti získavali čoraz viac a viac priaznivcov. Zo skromnej predajne na pumpe vo Vermonte, kde stále sídli materská továreň, z roku 1978 je dnes táto zmrzlina a jej pobočky rozšírené po celom svete vrátane Slovenska a Česka.

Výroba je zameraná na kvalitné suroviny. Firma si dáva záležať aby vajíčka pochádzali z humánnych fariem, kde sú sliepky chované bez klietok a aby mlieko, ktoré tvorí najdôležitejšiu súčasť zmrzliny, pochádzalo z rodinných fariem. Dôležité spomenúť je, že veľká časť ich výroby podporuje fair-trade.

Keďže hlavy Ben and Jerry´s sa snažia aby bola ich výroba čo najviac ekologická a tak povediac svetu prospešná, zmrzlinu vyrábajú čo najšetrnejším spôsobom. Ich práca však neostáva len pri sladkej pochúťke, ale idú ešte ďalej. Táto značka sa nebojí povedať si svoj názor a stáť si za ním. Riadi sa mottom „mier, láska a zmrzlina“, podporuje vzťahy homosexuálov, fair-trade a hnutia na záchranu klimatických podmienok. Okrem toho všetkého stojí aj za vznikom Ben and Jerry´s foundation.

zmrzlinka

Keď sa vrátim k zmrzline, ktorá má stovky príchutí v zmrzlinárňach po celom svete, v našich končinách je skôr známa tá v kelímku v chladiakoch v supermarkete. Škoricová, vanilková, brownie, karamelová, čokoládová – to je pár zo známych príchutí, ktoré môžeš ochutnať. Za seba a celý svet však odporúčam tú najpopulárnejšiu a to príchuť Cookie Dough. Pokiaľ ti už teraz tečú sliny a máš chuť na skvelú zmrzlinu so zaujímavým príbehom ľahko ju nájdeš hockde v Tescu, v niektorých pobočkách Billy a Terna.

Zmrzlinu miluje každý a pokiaľ je vyrábaná poctivo, ekologicky a k tomu sa stará aj o svet okolo je to výhra na plnej čiare. Každá dobrá spoločnosť stavia na dobrom marketingu, ale tie najlepšie sú založené na poctivej práci, inovácii a milom prístupe. Toto všetko predstavuje Ben and Jerry´s, preto by pri najbližšej návšteve obchodu by mala padnúť voľba práve na eko kelímok s B&J´s logom.

Published by lomi.sk