V dobe, kedy píšem tento článok, už o chvíľu privítame jeseň v jej plnom prevedení. No je možné, že ste na tento článok klikli v dobe, kedy je už počasie vonku doslova nepríjemné a okrem dažďa začne onedlho vznikať i námraza. V takom prípade je najvyšší čas zamyslieť sa nad prezutím pneumatík na vašom aute, k čomu vám môžu pomôcť služby pneuservisov, akých máme na výber hneď niekoľko. Aké služby môžeme využiť?

zima

Napríklad prezutie pneumatik Dubnica nám okrem klasickej výmeny ponúka aj kompletný servis spojený s vyvažovaním a opravou diskov, opravou defektu, či potrebným hustením pneumatík a svoju návštevu si môžete objednať už vopred, priamo online.
S výmenou pneumatík rozhodne nie je vhodné čakať až na poslednú chvíľu a to nielen na základe hroziacej pokuty za porušenie zákona, ale predovšetkým vzhľadom k našej bezpečnosti na cestách.

Zákon nám vraví, aby sme pneumatiky prezuli oficiálne dňom 15. novembra a to najmä v prípade, pokiaľ je už na cestách vidieť prvý sneh, ľad, či spomenutú námrazu. Ak by sme za takýchto podmienok a od stanoveného dátumu jazdili s neprezutou výbavou, hrozila by nám pomerne vysoká pokuta a navyše by poisťovňa, v ktorej máte uzatvorené pzp či havarijné poistenie, mohla začať krátiť termín poistného plnenia. Na základe týchto faktorov tak už zrejme máte tušenie, že by nešlo o lacnú záležitosť.

pneu

V porovnaní s čiastkou, ktorú dáte za nové pneumatiky, by ste rozhodne prerobili a navyše si narobili i zbytočné nepríjemnosti. Pritom iba stačí navštíviť pneuservis a spomenutú povinnosť si splniť včas.
Ale je pravda, že počasie a stav ciest sa nedá ovplyvniť zákonom či presným dátumom. Ako sa vraví, počasie je nevyspytateľné a nebolo by to prvýkrát, čo by nás prekvapilo. Preto sa nespoliehajme iba na zákon, ale i na to, čo vidíme a dokážeme predpokladať.
Na základe tvrdení väčšiny skúsených motoristov sa možno držať názoru, že prezutie je vhodné pri podmienkach, v akých teploty dosahujú maximálne 7 stupňov.

Published by lomi.sk