Firmy ako Marschmello, Creative alebo JBL vyrábajú technológiu presne pre Vás! Stačí Vám počítač, mobil, smart TV a reproduktor a diskotéka sa môže začať!
Je možné na nich prepínať piesne, zvyšovať a znižovať hlasitosť, zastaviť prehrávajúce sa videá alebo skladby a dokonca aj telefonovať (väčšina má v sebe mikrofón).

reproduktor

Rozmýšľate, či ho naozaj potrebujete? Ak je Vaším častým problémom niečo z nižšie uvedeného, oplatí sa investovať a uľahčiť si život:
o Mobil sa Vám nabíja a Vy by ste si radi niečo pustili, ale nepočujete zvuk z druhej izby kde je nabíjačka. Reproduktor si hoďte do vrecka alebo položte pri varení na mikrovlnku a mobil môžete mať aj u susedov.
o Umývate si na záhrade auto a chceli by ste si púšťať hudbu, ale mobil alebo laptop slnko poškodzuje a ich zvuk nie je kvalitný. Svoj reproduktor môžete dať aj na kapotu auta a dve hodinky sa oňho nestarať, nič sa mu nestane. Zároveň máte kvalitný zvuk, ktorého hlasitosť môžete na samotnom reproduktore nastaviť.
o Užívate si hlasnú hudbu, alebo radi s priateľmi tancujete a chcete ozvučiť celý priestor.

Na tom nie je nič zlé, kým na Vás niekto nevolá políciu. Pointa je, že tieto veci dokážu hrať naozaj nahlas. Nastavte si najvyššiu hlasitosť na reproduktore aj mobile, pustite tam Beethovena a máte domácu orchestru aj v teplákoch.
o Radi opekáte a užívate si spoločnosť blízkych na záhrade, ale z mobilu nič nepočuť.

Možností na využitie je mnoho. Záleží od Vás, čo všetko pri hudbe radi robíte.
Keď ste sa pre jeden rozhodli, aký typ si vybrať?

WIFI REPRODUKTORY

Využívajú funkciu pripojenia sa na internet a dokážu sa spojiť s Vaším zariadením a prehrávať piesne, ktoré pustíte.

BLUETOOTH REPRODUKTORY

Sú o niečo výhodnejšie. Zatiaľ čo tie na wifi pôjdu iba kým sú na sieti, bluetooth bude fungovať všade. Jednoducho pripojíte na ktorýkoľvek telefón alebo počítač a počúvate hudbu aj bez wifi. Dnes už majú bluetooth takmer všetky zariadenia.

zesilovač

KÁBLOVÉ REPRODUKTORY

Kábel zapojíte do zariadenia a už len zapnete pieseň. Problém je samozrejme spomínaný kábel, keďže môže zavadzať. Wifi a bluetooth reproduktory sa pripoja a odvtedy nemusíte mať svoj mobil pri sebe a nebudete sa zaťažovať súčiastkami naviac.
Tieto sa dnes už veľmi nepoužívajú, nájdete skôr typy uvedené vyššie.

EŠTE NEJAKÉ DETAILY NA ZÁVER

Každý typ je potrebné nabíjať. Väčšinou je to možné aj nabíjačkami do telefónov (vstup micro USB).

Môže to znieť trápne, ale prečítajte si aj návod na použitie. Veľakrát majú reproduktory skryté vlastnosti, na ktoré neprídete okamžite. Napríklad nemusí mať funkciu prepínania piesní, ale ak podržíte tlačidlo “+“ dlhší čas, prepnete na ďalšiu skladbu.
Cenová ponuka je rozsiahla. Obyčajný dokážete kúpiť aj za 15 eur. Ak má viacero funkcií – možnosť upravovania hudby (basy), vode odolnosť, samostatné osvetlenie… – tak sa dostanete do vyšších cien.
Jeden kus dokáže mať vysokú životnosť. Ak sa s nimi vyložene nehádže na zem alebo nie sú vystavené vysokým a mrazivým teplotám, vydržia roky.

Porozmýšľajte, ale som presvedčená, že ak sa rozhodnete pre kúpu, nebudete ľutovať!

Published by lomi.sk