Čo všetko so sebou prinášajú? Nemyslím len luxus ale aj vplyv a možnosť vyjadrenia a sebarealizácie. Peniazmi si vlastne dokážeme zlepšiť svoj život a to pekne od základu až po pocit, že sme na vrchole blaha. Človek má takisto inštinkty prežitia a mnohí si tieto príležitosti nechcú nechať újsť.
Lenže prejaví sa na nás i pocit, kedy o peniaze prídeme. Prestaneme si veriť, našim plánom a predstavám môžeme dať zbohom. Nejde o stratu tých peňazí , ale o ten blbý pocit, kedy si nemôžeme nič dovoliť a nemáme na nič právo. Dokonca nás štát môže zničiť exekútormi a to aj v prípade, kedy máme čistý register trestov a níkdy sme nikomu neublížili. Niektoré jeho inštitúcie totiž fungujú ako mafia. Musíš platiť a hotovo. Nepotrebuješ ich služby? Ale potrebuješ a hotovo! Plať inak ti zničíme život, no verejne to nepriznáme a môžeš si za to iba ty sám. Nemal si si so mnou začať a nemal si sa tu narodiť. Iba plytváš našim kyslíkom.
podnikatel u okna
Kariéra a business?
Tvoje koníčky, nápady a plány by aj zaujali, no kto je ochotný finančne ich podporiť okrem teba a tvojej rodiny?
vlastní svět
Naopak, pokiaľ platíme vždy a všade a môžeme platiť veľkoryso,
máme dvere otvorené všade a každý je na nás zvedavý. Môžeme povedať i hlúpy vtip a každý sa na silu zasmeje. Môžem prísť s ignorantským a absurdným nápadom, no pokiaľ ho finančne podporím, skoro každý ho rád zrealizuje. Môžem vytvoriť úplne blbú pesničku, môžem napísať knihu aj pokiaľ nemám čo povedať, nemusím mať talent no ľudia si budú myslieť že ho mám, môžem mať skvelý imidž aj pokiaľ nemám svoj štýl, môžem ovplyvňovať sociálnu situáciu, aj pokiaľ som sa nikdy nezaujímal o politiku a každý mi bol ukradnutý, môžem prevádzkovať i rôzne bary a reštaurácie, aj pokiaľ nerozumiem podnikaniu. Dvere mám všade otvorené, každý ma rád pozdraví, každý so mnou súhlasí a každý sa o mňa zaujíma. Ak zomriem, budem mať na pohrebe 10000 ľudí a to prídu aj ľudia z diaľky.
Teda aj v takom businesse, literatúre, hudbe, politike, úrade,… bude o mne zmienka a budem považovaný za príklad pre mnohých začínajúcich ľudí, ktorí budú chcieť mať možnosti ako ja.

Published by lomi.sk