>         Už niekoľko mesiacov nám Nokia prináša smartphoni ktoré zaujmú nadšencov tejto značky. Avšak tento krát sa Nokia nemá čím chváliť. Ponúka nám lacnejší smartphon z nižšími parametrami. Toto sú zatiaľ jeho základného parametre.
 

nokia
 
·         Tento smartphon dostáva dizajn ktorý si naozaj zaslúži. Bude mať pekné spracovanie a celokovový dizajn teda bude mať odolnú konštrukciu ktorá Vás naozaj prekvapí. O najlepšie spracovanie sa postará aj 5 palcový displej ktorý bude chrániť technológia Gorilla Glass 3,
 
»          dvojdňovú výdrž sa postará batéria s kapacitou 4100 mAh na jedno nabitie. Nebude chýbať ani fotoaparát ktorý zadný má kapacitu 8 Mpx s automatickým zaostrovaním a rozpoznaním scény. Predná kamera ostáva ako  z piatimi megapixelmi , a bude slúžiť na klasické selfie fotky a video hovor. Len márne  by ste hľadali v tomto smartphone akékoľvek nadstavby či predinštalované aplikácie. pôjde o čistý Android 7.0 ktorý sa bude dať aktualizovať na vyššiu verziu a to na Android 8.0 Oreo a taktiež nebudú chýbať ani bezpečnostné aktualizácie ktoré nájdeme všetkých novších zaradeniach od Nokie.
 
·         Pod kapotou Nokie 2 nájdeme e čip Qualcomm Snapdragon 212 s operačnou pamäťou rám 1Gb  a vnútenou pamäťou 8 Gb a z tejto pamäte využijete len polovicu. Na druhej strane je je operačná pamäť doplnená o pamäť z MicroSD až do 128 Giga. Cena tohto smartphonu sa bude pohybovať okolo 100 eur , no zatiaľ nie je známe , no môže to byť už v predaji počas viničných sviatkov alebo niekedy v budúcom roku. Kedy príde na náš trh. Zatiaľ je však známe že sa bude predávať v farebných kombináciách a to Pewter/Black, Pewter/White a Copper/Black.

mobil
 
·         Na úplný záver len skonštatujem že pôjde o klasický smartphon nižšej strednej triedy  z lacnou cenovou kategóriou. Ak by niekto hľadal lacnejší smartphon , môže si vybrať práve tento. No po výkonnej stránke nebude vhodný na hranie hier , ale len na klasické prezeranie stránok na internete a chatovanie cez sociálne siete. 

Published by lomi.sk