Keď sa tak zamyslíte, koľko myšlienok denne, týždenne, za mesiac venujete téme týkajúcej sa matracov? Veľa asi nie, pretože okrem toho, že na nejakom každý večer spíte, nemajú matrace v podstate nijakú dôležitú úlohu v našom každodennom živote. Na jednej strane je to skvelé, pretože ak nad tým nemusíte rozmýšľať znamená to, že máte vhodný matrac, ktorý vám nespôsobuje žiadne nepríjemnosti. Na druhej strane je ale na mieste sa spýtať, či je váš matrac naozaj pre vás vhodný matrac. Takýto matrac by vám nemal spôsobovať žiadne bolesti chrbta, či krížov, nemali by ste sa kvôli nemu v noci budiť zo spánku a v ideálnom prípade by ste sa počas dňa nad ním vôbec nemali zamýšľať.

posteľ

Množstvo ľudí však trápi nekvalitný spánok a problémy s bolesťou chrbta, ktorých korene nie vždy hľadajú tam, kde pravdepodobne tieto problémy pramenia. To, že základom spokojnosti je dobrý spánok sa učíme od malička, no to, že tajomstvo úspechu je v matraci mnoho ľudí prehliada. Matrace samozrejme nie sú najlacnejšou záležitosťou, no zároveň platí, že je to investícia na celé roky a neoplatí sa na nich šetriť.

Najvhodnejší matrac pre vás sa teda neodvíja od jeho ceny, ale od viacerých parametrov, ktoré treba pred kúpou zvážiť. Pokiaľ si kupujete matrac v kamennej predajni a nie na internete, máte tú výhodu, že si môžete matrace Segum.sk vyskúšať a skúsený personál vám poradí a odpovie na otázky ohľadom výberu.

Vo všeobecnosti sa pri výbere matraca však pozerá na jeho rozmery, typ, kompatibilitu s roštom postele a vhodnosť pre váš typ spánku na základe jeho tvrdosti. Čo sa týka rozmerov, matrac by mal byť zhruba o 20cm dlhší, než je vaša výška a dve tretiny matraca by mali byť zapustené do rámu postele.

žena na posteli

Poznáme dva základné typy matracov, a to pružinový, kam patria aj taštičkové matrace a sendvičový. Prvý z menovaných skombinujete s každým roštom okrem polohovateľného, keďže tam hrozí poškodenie matraca. Asi najdôležitejšou premennou pri výbere správneho matraca je váš typ spánku. Spíte najradšej na chrbte? Pre vás bude potom najlepšie, ak si vyberiete jeden z tvrdších matracov. Naopak ak radšej spíte na boku, pre vás sú vhodné mäkšie matrace. V neposlednom rade netreba zabúdať, že matrac potrebuje aj poťah, ktorý by mal byť snímateľný a prateľný.

Published by lomi.sk