V čom spočíva tajomstvo ketodiéty ?
Pracuje na tom, že telu doprajete tuky a proteíny vyhýbajúc sa sacharidom. Kedysi človek nebol zvyknutý jesť chlebík z pšeničnej múky. Celkovo naša strava je preplnená sacharidmi, a preto sa počet obéznych ľudí každoročne zvyšuje. Spojenie veľa tukov plus veľa sacharidov spôsobuje rýchly nárast hmotnosti, s ktorou chcete predsa úspešne bojovať ! Takže ak chcete s touto diétou naozaj začať, je nutné z jedálneho lístka vylúčiť všetko pečivo, kukuričné veci, cestoviny a aj zemiaky, keďže obsahujú škrob, ktorý zaraďujeme medzi sacharidy, presnejšie polysacharidy. Okrem toho je jasné, že musíte povedať nie aj všetkým potravinám bohatým na cukor.

snídaně

Prečo ketodiéta ?
Názov je odvodený z oxidačných procesov v tele, ktoré sa začnú odohrávať po prijatí tukov do žalúdka. V dvanástniku sa začínajú tuky štiepiť rôznymi enzýmami potrebnými pre rozklad potravy a prijatie potrebných látok a živín pre správne funkcie organizmu. Ketóza je vlastne primárne spaľovanie tukov, kedy telo obsahuje prebytočný obsah tukov a chce sa ich rýchlo zbaviť. Ak sa človek dostáva do fázy ketózy, nastáva spaľovanie tukov prijatých i tukov, ktoré sú v tele dlhodobo usadené.

Čo môžete a čomu sa vyhnúť ?
Ako je bolo už vyššie spomenuté, je to diéta spočívajúca v radikálnom znížení príjmu sacharidov a vysokému príjmu lipidov. Potom nastáva ketóza, kedy naše telo prijíma mnoho tukov a proteínov. V prvých dvoch týždňoch nastáva rapídny úbytok hmotnosti, ktorému sa zavďačí každá osoba nespokojná so svojou hmotnosťou. Z nápojov môžete všetko nesladené, čiže káva a čaj bez mlieka a cukru, nesmiete ani med. To znamená, že džúsov a iných sladkých nápojov sa nemôžete ani dotknúť ! Jedálniček by mal pozostávať z bielkovín – mäso, ryby, vajíčka.. K tomu môžete konzumovať zeleninu, rôzne klíčky a semienka, oriešky a rastlinné oleje. Žiadna múka, koláče, cestoviny ani pizza !

maso

Je bezpečná ?
Ako platí u každej diéty – každá má svoje riziká i výhody. je zdravá ak dodržiavate všetky potrebné postupy a nemáte veľké zdravotné problémy, pri ktorých sa diéta neodporúča. Tehotným a dojčiacim ženám by sa jej mali striktne vyhýbať, pretože všetky diéty sú známe tým, že ohrozujú ako matku, tak aj celý plod. S diétou sa neodporúča začínať ani hneď po počatí. Výhody zo zdravotného hľadiska boli zistené u pacientov trpiacich epilepsiou a cukrovkou. Ľudia s ťažkými depresiami tiež konštatujú, že im tento nezvyčajný druh diéty veľmi pomohol.

Published by lomi.sk