Trik, ako urobiť svoj životný štýl zdravší, je každý deň robiť malé zdravé zmeny, ako napríklad schodisko namiesto výťahov, zvyšovanie ovocia jedením, pitie jedného extra pohára zdravého džúsu alebo prestať fajčiť. Necvičte len raz a potom nič – ale každý deň, kedykoľvek môžete. Hoci nastavená cvičebná metóda je skvelá na to, aby ste pracovali vo svojej každodennej rutine, môžete spáliť kilogramy inými malými spôsobmi. Parkujte čo najďalej od vašej budovy do práce a spravte si rannú prechádzku. Používajte častejšie schodisko. Upratujte byt, dom alebo záhradu. Choďte sa prejsť s vaším psom alebo sa prejdite na bicykli namiesto sedenia a sledovania televízie.

kliky

Ak máte nadváhu, malé zmeny v každodennom cvičení môžu byť prínosom pre vaše zdravie. V skutočnosti  iba 10% poklesu hmotnosti pomohol ľuďom s nadváhou znížiť krvný tlak, cholesterol a zlepšiť ich pohodu.

fitnes

          Pokiaľ ide o zdravé stravovanie, existuje ohromujúci rad teórií, diétne knihy a on-line informácie o tom, čo jesť. Diéty sú príliš vysoké v cukre, naše porcie sú príliš veľké a mali by sme jesť celý rad prírodných potravín.Od sladkých nápojov až po raňajky obilnín je ťažké sa dostať preč zo sladkých potravín. Často je cukor schovaný v konzervách alebo v predbalených potravinách, alebo dokonca v potravinách, o ktorých si myslíme, že sú pre nás zdravé, ako napríklad ovocná šťava. Najjednoduchší spôsob, ako obmedziť príjem cukru jednou malou zmenou, je odstrániť sladké nápoje. To samo o sebe vám môže pomôcť stratiť alebo udržať zdravú váhu, čo zasa zníži riziko srdcových ochorení, obezity a cukrovky. Výber celých potravín a varenie od začiatku je oveľa zdravší spôsob, ako jesť, ako nakupovať predbalené alebo hotové jedlá, ktoré majú vysoký obsah tukov a soli. Aby ste sa uistili, že každý deň sa dostanete do vášho tela množstvo vitamínov a minetálov.

Published by lomi.sk