Má Váš smartphon NFC technológiu a neviete na čo slúži a ako sa používa ? Túto technológiu sa oplatí využívať , pretože má množstvo výhod.
Čo to teda NFC je ?
Prvom rade je to mobilná peňaženka na platbu. Ale pozor to nie je všetko , má aj viac využití. Je to malá pamäťová jednotka do ktorej posielate príkazy a vďaka NFC nálepky  Vám uľahčí živor.
signál wi-fi
NFC má všestranné využitie :
Dokáže odoslať príkaz na prehrávanie hudby cez mobilu do bluethood reproduktoru, bez toho aby ste sa dotkli smartphonu.
V aute – nalepte si nálepku NFC blízko miesta, kam si ukladáte telefón v aute. Pri priložení si nastavte zapnutie technológie Bluetooth a spárovanie s bluetoothovým rádiom v aute a spustenie navigácie do práce. Ak si ako navigáciu nastavíte Waze, budete mať na jeden dotyk automaticky spustenú navigáciu aj s aktuálne platnými obchádzkami a obmedzeniami.
Môžete pripojiť svojho hosťa do Wifi bez toho aby ste mu prezradili heslo. NFC Wifi WRITE si zapíše prístupové údaje na pripojenie na internet , a stačí ak si Váš hosť priloží smartphon ku NFC nálepky a bude okamžite pripojený.
Cez NFC si môžete zapnúť svoj počítač alebo notebook na diaľku vďaka technológii aplikácii Tasker. 7
iphone na stole

Vďaka NFC nálepke ktorú si môžete prilepiť aj na kľúčenku môžete šetriť svoju batériu. Stačí ak priložíte smartphon ku nálepke a okamžite sa Vám vypnú dáta , podsvietenie displeja , zvuky a ušetrite si tak batériu.
Vytvoríte hotspot – bez toho, aby ste sa dotkli displeja. Ak často cestujete vlakom či autobusom, môžete mať v batohu prívesok s nastavením funkcie hotspotu.
Zapnite/vypnite osvetlenie v dome – trocha technicky zdatnejší používatelia si môžu urobiť kombináciu pre svetlá Philips ovládané na diaľku. Návod nájdete po naskenovaní QR kódu.
Samotné nálepky si môžete zakúpiť v rôznych e-shopoch alebo predajňami so smartphoni za pár eur. Túto investíciu neoľutujete , ale Vás poteší.

Published by lomi.sk