Zariaďovanie obývacej izby býva vcelku namáhavá činnosť. Predovšetkým dohadovanie sa na kompromise s našimi polovičkami či dokonca deťmi. Preto sme sa rozhodli vám pomôcť pri výbere. Predovšetkým vám náš článok pomôže, pokiaľ ide o obývačku v novom bývaní. S holými stenami a holou podlahou. Dokážeme vám, že aj z izby ktorá pôsobí maximálne neútulne sa môže stať príjemná izba na trávenie voľného času, pozeranie televízie, čítanie. Budete potrebovať istý obnos peňazí, samozrejme, a obrovskú dávku trpezlivosti.

obyvací pokoj
 
Výber podláh a stien

Pri výbere podláh, kobercov, stien a tapiet je potrebné pozerať sa na určité premenné. Na uhol, pod akým dopadajú slnečné lúče do izby a na veľkosť izby. V prípade farby stien či motívov tapiet sa zvyknú uprednostňovať teplé farby. Jemná marhuľová, teplá žltá či hnedá. Rôzne gýčové motívy tapiet ako napríklad zvieratá, srdiečka a veľké obrázky skutočne nie sú tým pravým. Keď chcete motívy, uprednostnite menšie a nenápadnejšie. Podlaha záleží len na vás. Pekné môžu byť koberce, pokiaľ sa o ne budete príkladne starať ale tiež odraz slnka na plávajúcej podlahe či praskanie drevených parkiet sú príjemné. Je potrebné zladiť podlahu s farbou stien a prípadne myslieť aj na nábytok, ktorý chceme umiestniť do izby.
 
Výber sedenia

V obývacej miestnosti jednoznačne nesmie chýbať gauč či kreslá. Nech si návšteva má na čo sadnúť. Pokiaľ máme domácich miláčikov, je vhodné aby farba tohto nábytku nebola tmavá. Najlepšie je vybrať si motív, kde ich srsť ktorej sa občas nevyhneme bola čo najmenej viditeľná. Samozrejme, najlepšie je vybrať povrch na ktorom sa táto srsť ani len neudrží.

sedačka
 
Dekorácie a ostatné

Aby naša obývačka nebola nudná nám môžu dopomôcť rôzne dekorácie. Môžu to byť kvety, obrazy, akvárium alebo čokoľvek, čo sa nám páči a do priestoru sa bude hodiť. Akvarista si dá akvárium, poľovník možno hlavu jeleňa. Len aby sa návštevníci nezľakli. Do väčšiny obývačiek je zvykom umiestňovať televíziu. Ale je vôbec potrebná? Myslím že jednoznačne nie.

Published by lomi.sk