Blíži sa čas, kedy väčšinu svojho voľného času budeme tráviť pri vode, či na cestách. Obľúbenou aktivitou býva cyklistika, preto sa pri vývoji elektroniky myslí i na túto tému. Máme možnosť preskúmať náš kraj, no tentokrát inovovanejším spôsobom. Na trh prichádza

globalizace

Haibike SDURO Hardnine 4
Ide o elektornický bickykel /e- bike/ vhodný i na horský, či lesný terén. E- bike disponuje asistenčným motorom, elektropohon sa dá nastaviť na minimálnu až maximálnu podporu jazdca. Takže ak eštelen vychádzame, odporúčam nastaviť na minimum a ak už po hodine začneme cítiť únavu, zaslúžene môžme zvoliť strednú, či maximálnu podporu a už si len bez námahy vyhutnáme našu jazdu. Ako prvé si na Haibiku všimneme jeho hrubý rám. To je určite super, pretože takýto rám i čosi vydrží, no ovládateľnosť pri zákrutách, alebo ak potrebujeme bike ručne preniesť, býva trochu problém. Tým, že je rám pevný, je i ťažký. Takže tento bicykel je určený pre dospelé osoby. Neviem si predstaviť, ako ho ovláda a prenáša dieťa.

•        Haibike SDURO používa elektromotor značky Yamaha PW, ktorý je neoceniteľný pri prudkom teréne. Motorček využíva funkciu Zero- Cadence System, ktorá, ako som už spomínal umožňuje nastavenie asistencie pre jazdca.
•        E -bike okrem iného disponuje i veľkým LED displejom, ktorý sa ovláda dotykom prsta. Tak ako tablet.
•        Jedná sa o model z roku 2017
•        Veľkosť kolies  je 29″, čiže vhodné pre vyšších jazdcov, rám je hrubý 27, 5″
•        Haibike používa prehadzovačku Shinamo Acera, ktorá nám dáva na výber až 9 rýchlostí

krajina

•        Hmotnosť bickykla je 21 kg a unesie 120 kg.
Určite sa jedná o skvelú novinku a budúcnosť cyklistiky, no zatiaľ nie je zrejme dostupná pre každého kvôli svojej vysokej cene 2200 eúr. No ak chcete odskúšať inovatívny a komfortný spôsob cyklistiky, tento elektro produkt vám to určite umožní a zažijete veľa skvelých zážitkov.

Published by lomi.sk