Ak neviete čo na raňajky alebo desiatu a máte problém so stereotypom typu na raňajky chlieb so šunkou alebo syrom, tak práve ovsené vločky z mlyna Štúrovo sú ideálne práve pre vás. Tento zdravý a obľúbený druh tovaru by určite pri vašom ďalšom nákupe nemal chýbať v nákupnom košíku. Jedná sa o tovar, ktorý je balený väčšinou do 400 g balení a ich cena sa pohybuje približne 0, 49 € za jedno balenie. Tento druh tovaru nájdete vo všetkých dobrých obchodoch s potravinami v časti so zdravou výživou. Ovsené vločky sú plné vitamínov a minerálov a obsahujú stopové prvky potrebné pre dobre fungujúci organizmus. Obsahujú železo, fosfor a vápnik. Sú plné vlákniny, ktorá prispieva k správnej funkcii čriev a pomáha pri problémami so zápchou.

vločky

Ovsené vločky z mlyna Štúrovosú vhodné na konzumáciu buď ako prvé jedlo dňa alebo do dopoludňajších hodinách, kvôli ich nízkemu glykemickému indexu, ktorý zaručí, že po konzumácii nenastane ospalosť ako sa vyskytuje u potravín, ktoré obsahujú príliš veľa jednoduchých cukrov. Vďaka vláknine zasýtia na dlhší čas a sú preto ideálne, keď viete, že ďalšie jedlo budete jesť až po určitej dlhšej časovej dobe. Vločky sú jednoducho skladovateľné a môžete si ich zobrať kdekoľvek so sebou. Vo svete zdravia sú často vyhľadávané kvôli ich dobrému zloženiu a lacnej cene. Predstavujú zdroj pestrej a vyváženej stravy. Ich konzumáciou si posilníte vaše zdravie a sebe tak doprajete kvalitnú potravinu.

musli

Príprava
Ich najlepšou prípravou je zaliatie horúcou vodou a následné premiešanie. Do misky nasypte približne 50 až 100 g vločiek, čo je bežná jedna porcia. Takto zaliate vločky necháme postáť asi 10 až 15 minút, kým do seba nenasajú všetku vodu. Počkáme kým vzniknutá ovsená kaša trochu nevychladne. Do takto pripravenej kaše z vločiek pridáme lyžičku arašidového masla a nakrájané ovocie podľa vlastného uváženia. Dobrú chuť!

Published by lomi.sk