Na výber máme možnosti, aké prezrádza nadpis môjho článku. Zvážime cenu a kvalitu. Osobne si myslím, že na hry je lacnejšia, aj šikovnejšia hracia konzola. Ale poďme si pre istotu spraviť rozbor. Vy možno budete iného názoru. Zvážme preto všetky dostupné možnosti. Vyberme si teda produkt, s ktorým budeme šťastní aj do budúcnosti.
počítačová hra
•        Rozdiel v cene však musíme zohľadniť aj s pohľadu kupovania hier. Lepšie hry na počítač dostaneme cca za 40 eúr, no taká istá hra však na konzolu stojí 60 eúr. V tomto smere ma napadá ďalší fakt. Na počítač si hru môžme stiahnuť aj zadarmo cez Torrent, kdežto na nové konzoly už nič také ako chip neexistuje. Na PS 4 a Xbox One nemáme inú možnosť, iba kupovať originálky. Napríklad včera som videl hru na Xbox One za 70 eúr. A to už je predsa trochu prehnané.

Takisto k hraniu potrebujeme aj obrazovku. Nový monitor stojí podstatne menej, ako nová TV. Ak chceme kúpiť napríklad PS 4 Pro, museli by sme si kúpiť aj novú TV, s rozlíšením 4k.  A to je určite vyššia suma, akú by sme dali za monitor. Ale na druhej strane, väčší obraz a nemusíme byť „nalepení“ na obrazovke. Môžme hrať s pohodlnej vzdialenosti. Avšak v konzole ako PS 4 Pro, alebo Xbox Scorpio už máme rozlíšenie 4k isté.

Pokiaľ však chceme 4k na počítači, musíme si dať pozor, akú grafickú kartu kupujeme. Samozrejme pôjde o tú najdrahšiu alternatívu. A to nie je všetko. Taksto musí byť 8 jadrový procesor šiestej generácie, aspoň 6 GB RAM, skrátka peniaze, peniaze, peniaze. Takýto počítač Vás vyjde pomaly 1000 eúr, kdežto napríklad konzola Xbox Scorpio bude stáť od novoty cca 750 eúr a cena časom určite prudko klesne.

Aj o polovicu, ako býva zvykom. V dnešnej dobe, ak si chceme na počítači zahrať novú multiplayer hru, musíme sa registrovať cez Steam a zasa zaplatiť. Konzola sa určite používa šikovnejšie a jednoduchšie. V tomto smere treba spomenúť, každý z nás to pozná, niektrorá hra sa nám nepodarí nainštalovať. S konzolu takýto problém nemáme.
informace na monitoru
•        Takže v skratke- ak chceme hrať nové hry na počítači, musíme investovať veľa peňazí na začiatku, musíme si dať pozor, aký hardvér obsahuje, hlavne akú grafickú kartu. Hry musíme dôsledne nainštalovať a následne sa registrovať cez steam. Konzola nás vyjde na začiatku lacnejšie, hry však o pár eúr viac. Avšak o hardvér, inštaláciu a podobné komplikované veci sa starať nemusíme. S konzolami máme istotu, že hru spustíme a bude šlapať na plný výkon. Výhodou je aj komfortnejšia vzdialenosť od obrazovky.

Published by lomi.sk