S nástupom modernej technologickej doby sa všetko začalo riešiť cez počítač. Prináša to svoje benefity aj úskalia. Prečo si však život neuľahčiť, ak je na to priestor? Kancelárske aplikácie obsahujú mnoho skvelých funkcií, vďaka ktorým nám dokážu ušetriť hromadu času, ktorý môžeme využiť na oveľa zmysluplnejšie a prospešnejšie aktivity.

grafika

Píšte romány či poviedky

Najkultovejším z tejto kategórie je dozaista Microsoft Word. Napriek jeho dlhoročnej tradícii rokmi nestratil na obľube a s novými verziami sa dlhodobo teší zákazníckej priazni. Používatelia obľubujú najmä možnosť vytvárať, vylepšovať a zdieľať svoje dokumenty, rovnako ako aj funkciu upravovať PDF súbory. Word obsahuje pokročilé nástroje opravy gramatiky, vďaka čomu bude váš text priam bezchybný. Nechýba tu ani možnosť vkladania obrázkov, tvarov, grafov, tabuliek, textových polí a prepojení na web. Ak máte spisovateľské nadanie, v tomto programe môžete písať romány či poviedky. Fantázii sa medze nekladú.

vektorová grafika

Rodinný rozpočet v grafe

Excelponúka široké možnosti tvorby grafov či tabuliek v novej, inovatívnej a výhodnejšej podobe. Aplikácia sľubuje ľahké zostavenie daňového priznania či názornú ukážku príjmov a výdavkov v podobe rodinného rozpočtu.

Prezentujte veci, na ktorých záleží

Svoje nápady môžete pretaviť do zmysluplnej prezentácie s pomocou aplikácie Microsoft PowerPoint. Program ponúka úpravu jednotlivých slideov, výber šablóny, zmenu štýlu, farby textu a ešte omnoho viac. Zažiarte na firemnej konferencii dokonale pripravenou prezentáciou.

přestávka

Vytvorte si vizitky

Ste kreatívna duša a nechcete vyhadzovať peniaze za drahé grafické návrhy, ktoré by ste si zvládli navrhnúť aj sami? S pomocou Publisheru to iste zvládnete. Aplikácia ponúka podrobné návody na tvorbu profesionálne vyzerajúcich brožúr, vizitiek a magazínov. Je to jednoduché, stačí si len vybrať konkrétnu šablónu a vpísať vlastný text.
Ak prekypujete množstvom myšlienok a potrebujete si ich zapísať, program OneNote je pre vás ako stvorený. Vďaka zabudovanému kalendáru môžete svoje udalosti a myšlienky viazať s konkrétnymi dňami, čo vám zaručí, že už na nič nezabudnete. Myslíme si, že ponuka je naozaj rôznorodá a každý si tu niečo nájde.

Published by lomi.sk