Aj napriek tomu, že sa o danej tematike muži prakticky nebavia, tak postihuje takmer polovicu z nich. Najmä ak majú vyše 40. Niekto o už možno tuší, že reč je o erektilnej dysfunkcii alebo zjednodušene nastupujúcich problémoch s erekciou. To, že sa so vzniknutým problémom nechcú zdôverovať kolegom alebo kamarátom je ale vlastne pochopiteľné, no komu by sa zveriť hanbiť nemali, je ich lekár. Ten by mal určiť, či ide o následok fyzických alebo psychologických príčin, prípadne diagnostikovať možno vážnejšie organické ochorenie.Muž hľadí do rozbitého zrkadla.jpg
Akousi rýchlou, avšak len dočasnou pomocou, ktorá si žiada pravidelnosť sú tablety na erekciu. Tie majú byť spravidla na predpis, ale v súčasnosti sa nástupom internetu dajú zakúpiť aj lacnejšie a dostupné generiká. Je však na každom zvlášť, aby venoval pozornosť informáciám o možných vedľajších následkoch, respektíve tiež o doporučenom dávkovaní a užívaní.
Možno si ale niekto myslí, že jeho problém je len dočasný. Prakticky každému zdravému mužovi v rozličnom veku sa občas môže stať, že ho premôže únava, alkohol, stres,… že to skrátka v ten deň v posteli s partnerkou nie je tak úplne ono. O vážnejšom probléme ale začíname vravieť, ak má čoraz pravidelnejšiu tendenciu a už prestávame mať prehľad o tom, čo je vlastne hlavnou príčinou.
Niekoho možno daný problém prekvapí v štyridsiatke a nerieši ho, iný sa s ním dokázal vysporiadať v päťdesiatke a aktívny sexuálny život bez väčších obmedzení žije dodnes. Svoju úlohu určite zohráva tiež životný štýl každého z nás. Spravidla aktívni ľudia, ktorí si nájdu okrem povinností čas aj na minimálne hodinový pohyb alebo cvičenie a dávajú si záležať na strave, dokážu byť aj z hľadiska sexuálnej kondície chránení dlhšie. Samozrejmosťou je tiež 8- hodinový spánok a obmedzenie vyšších dávok alkoholu či cigariet.Fitness, muž cvičí zdvihy.jpg

  • Rýchla chôdza, plávanie, posilňovanie nielenže znižujú stres, ale takisto sa podpisujú pod zvýšenú tvorbu hormónov a chuť do sexuálnych aktivít, čím je možné dosiahnuť a udržať kvalitnejšiu erekciu.

Published by lomi.sk