Jazda na motorke a už len samotný fakt, že ju budeme vlastniť a pravidelne na nej jazdiť je pre mnohých určite atraktívny, no prichádzajú s ním aj určité obavy, predovšetkým z hľadiska bezpečnosti a toho, či budeme vedieť tento stroj správne „osedlať“ so všetkým, čo k tomu patrí.

motorka

Môžeme si to vo veľmi skrátenej verzii vysvetliť asi takto:
Pokiaľ konkrétny typ motorky bude spĺňať predpoklady k vašej preferovanej jazde, ak budete k tomuto koníčku a bezpečnej jazde svedomití, no a v neposlednom rade ak zvolíte oblečenie, doplnky a predovšetkým prilbu, ktoré budú bezpečné, no zároveň komfortné a prispôsobené vašej motorke a pravidelnému štýlu jazdy, v takom prípade vás čaká veľmi kvalitný a len ťažko opísateľný, každopádne však skvelý zážitok. A nie raz, ale takmer zakaždým, kedy na tento stroj nasadnete.

Ak sa teda rozhodneme sadnúť na motorku, prakticky pozornosť nebudeme venovať tomu, aký nápis či značku mám na tričku či akej farby mám tenisky, ale ide predovšetkým o pohodlie a hlavne ochranu hlavy, kĺbov, rúk, nôh a chrbtice. Nepríjemná zákruta alebo dážď či poveternostné podmienky, nedajbože nepríjemný pád,… motorkárov tieto veci dokážu v nejednom prípade prekvapiť, a preto je vhodné myslieť na vhodné prvky oblečenia a ochrany už vopred.

motorkář

Veľmi dôležitým faktorom je v tomto smere výber tej správnej prilby, ktorá by zodpovedala špecifickej jazde, respektíve iné sú prilby na skúter, iné na enduro, rozdiel je tiež pri jazde po diaľnici na rýchlejšom stroji či pohodičkový čoper,… dôležité je výber prilby prispôsobiť faktorom preferovanej jazdy, pričom známa a overená prilba LS2, čiže jej výrobca ponúka hneď niekoľko variantov v podobe najznámejších a najpopulárnejších modelov, akými sú uzatvorené integrálne prilby „integrálky“ alebo „vyklápačky“, čiže prilby s predným vyklápacím otvorom.

Published by lomi.sk