Nemusí sa jednať zásadne len o odstraňovanie  a opravovanie chýb. Existuje mnoho typov a príležitostí, ako svoju prácu na počítači spríjemniť, zjednodušiť, či dokonca zdokonaliť. Môžme si kúpiť i ten najdrahší počítač, no pokiaľ nás nebude zaujímať vyhľadávanie softvéru, inštalácia, aktualizácie a podobné veci, tak odmietne pracovať tak, ako by sme si od neho predstavovali.

windows

No teraz trošku na inú, no podobnú tému. Ak zbadáme v predajni nový typ notebooku, či počítača a máme naň prostriedky, veľa ľudí Vám z osobnej skúsenosti potvrdí, že v tomto prípade sa čakať neoplatí, pretože technika tohto typu sa z predajní vytráca okamžite, vďaka početnému záujmu.

Je tu takisto možnosť zostaviť si PC zostavu sám. Táto varianta bývala populárna pred desiatimi rokmi. No dnes kúpime skvelý počítač za cenu, ktorú by sme niekedy vrazili do súčiastok a samotnej konštrukcii a inštalácii. Samotné skrinky disponujú novými a výkonnými súčiastkami za cenu, ktorú si môžme dovoliť. Teda v porovnaní s cenou, ktorú by sme do zostavovania PC vrazili niekedy. Ale to záleží i od toho, o aké súčiastky máme záujem, aký pístup k nim máme, za akú cenu ich máme možnosť zohnať a nakoniec to najpodstatnejšie- či si do montovania a inštalácie trúfame ísť sami.

pozadí

Pokiaľ vlastníme notebook, tak sme si všimli, že tlačítka F1, F2,.. majú inú funkciu ako na osobnom počítači. Tieto tlačítka F1- F12 niekedy potrebujeme. Preto notebooku disponujú na dolnej strane klávesou FN, ktorou prepíname funkciu vyššie zmienených kláves F1- F12.

Ak sa nám zdá, že je náš počítač z týždňa na týždeň pomalší, uistime sa, či nemáme zaplnenú pracovnú plochu so súbormi. Pracovná plocha totiž slúži len na odkazy a príliš súbor na nej má na svedomí spomalenie. Takisto pre istou zapnime antivírus a nechajme si skontrolovať pevný disk, či nás nespomaľujú vírusy.

myšlenka

Ak stlačíme Ctrl + Alt+ Del a vyberieme možnosť správca úloh, dostaneme sa do zaujímavého okienka, v ktorom sa nám zobrazí, aké úlohy má momentálne počítač spustené a aký výkon na jednotlivé úlohy využíva RAM a procesor. Máme možnsoť to ovplyvniť a regulovať, čím urýchlime výkon softvéru, hry, ktorá nám ide pomaly.

Published by lomi.sk