Kto je to gentleman ? Slovník, by Vám povedal, že je to muž uhladených spôsobov. Nieje tým myslené len správanie, ale aj oblečenie.
 
V podstate sa náš život dá rozdeliť do troch období – buď pracujeme, venujeme sa voľnému času alebo sa chystáme na spoločenskú udalosť. Podľa tohto jednoduchého vzorca môžeme rozdeliť aj naše oblečenie. Napr. chlapovi stačia na celý život ti druhy košieľ.

obchod

Formálna biela košeľaso štandardným golierikom na spoločenské udalosti. Pracovná neformálnejšia napr. v našich obľúbených odtieňoch, pohodlnejšia nakoľko v nej strávime väčšinu dňa. Voľnočasová košeľa, kde nejde ani o farbu ani o golier ani o materiál, z ktorého je (pokojne z hodvábu, s palmičkami, kvetinkami a krátkym rukávom, pokiaľ náš voľný čas trávime na Tahiti na pláži).  

Nohavice volíme podľa druhu práce na pracovné, ešte raz opakujem pracovné – nosia sa len do práce. Nohavice spoločenské, tie veľmi nerozlišujeme narozdiel od dámskych sukní. Skrátka, aby sa hodili k saku a celkovému outfitu materiálovo strihovo a samozrejme farebne. Voľnočasové nohavice samozrejme tiež volíme podľa toho ako svoj čas trávime. Na golf si nevezmeme tepláky ako si na futbalový zápas nenavlečieme elasťáky na balet.

rifle

Džínsy sú neoddeliteľnou súčasťou šatníku posledných generácií. Prečo je tomu tak, je veľmi jednoduché, nespočet tvarov, materiálov, prevedením, kombinovateľné so všetkým. Osobne odporúčam do tohto kúsku oblečenia investovať. V tomto prípade je naozaj lepšie mať dva kvalitné páry ako pätnásť, ktoré po dvoch mesiacoch ak sme tvorivý (máme tvorivú manželku) pretvoríme na vankúšik alebo baťoh.

Čo sa obuvi týka platí to isté ako u džínsov trojnásobne. Zlý strih džínsov ešte nikoho nezabil, maximálne tak strápnil. U obuvi je to inak. Deformácie chrbtice, športové a pracovné zranenia, na klzkých povrchoch aj smrť. Obecne platí jeden elegantný pár (nemusia to byť práve lakovky), jedny kvalitné botasky, pracovná obuv primeraná našej práci a nejaké tie navyše sa už stratia (plátenky, semišky, žabky, dreváky, gumáky, čižmy …).

boty

Najdôležitejšia časť šatníku je samozrejme pohodlné pyžamo (je jedno ako to slovo chápete), ale nech je len ako pracovné oblečenie do práce, len do postele.

Published by lomi.sk