V roku 1997 žil doma s mamou v Cheltenhame, na západe Anglicka, keď si všimol obchodnú príležitosť.

Ak chceš založiť vlastnú webovú stránku so známym zo školy, samo priznaný „počítačový boffin“ si uvedomil, že len veľmi málo z existujúcich spoločností poskytujúcich webhosting je zameraných na malé podniky alebo verejnosť.

„Všetky webhostingové spoločnosti vo Veľkej Británii boli v tom čase postavené na oveľa väčších spoločnostiach,“ hovorí Andrew, teraz 39. „Ale videli sme, že malé podniky a jednotlivci chcú niečo samoobslužné a jednoduché použitie.“mince.jpg

Takže on a jeho priateľ sa rozhodli vyplniť medzeru na trhu a založili vlastnú webhostingovú spoločnosť s názvom Fasthosts.

Mali sme počítače, ktoré sme potrebovali v mojej izbe v Mumine dome, a my sme si vytvorili softvér sami.

„Ale to, čo sme naozaj potrebovali, bolo vysokorýchlostné pripojenie k internetu, ktoré v tých dňoch zahŕňalo kopanie po ceste. Stojí to asi 30 tisíc dolárov, ale nemali sme žiadne peniaze.“

Keď si myslel, že nemá inú možnosť, Andrew si potiahol kreditnú kartu svojej matky a nariadil aktualizáciu internetu. „Sme tak trochu blagged cez telefón,“ hovorí.

Tiež rezervovať niektoré časopis reklamy – a vysvetľovať veľký nový počítačový modem – hazard bol, že obchod bude zarábať dosť v prvom mesiaci splatiť účet kreditnej karty, keď to prišlo.

Úžasne to fungovalo. Do konca mesiaca sme mali dosť klientov a peňazí na zaplatenie za internetovú linku a reklamu. A rovnako dôležité je, že mu jeho matka odpustila.dolary.jpg

Zatiaľ čo jeho priateľ odišiel na univerzitu, Andrew zrušil svoje vlastné plány na vyššie vzdelávanie, aby sa namiesto toho zameral na pestovanie Fasthostov.

Nakoniec ho predal o deväť rokov neskôr za 61,5 milióna libier. Vo veku iba 26 v tej dobe, jeho 75% podiel na podnikaní znamenalo, že vreckový £ 46m.

O dva roky neskôr Andrew založil firmu na ukladanie mrakov s názvom Livedrive, ktorú následne predal za nezverejnenú sumu, o ktorej sa tiež predpokladalo, že je to desiatky miliónov.

Published by lomi.sk