Prežiť život v zdraví je hádam najväčším šťastím človeka, pretože len človek, ktorý nebojuje neustále s nejakými zdravotnými ťažkosťami dokáže plnohodnotne fungovať, pracovať a tešiť sa z každého nového dňa. K tomu však treba prispieť aj vlastnou snahou a robiť všetko preto, aby to tak bolo. Znížená imunita dokáže v ľudskom tele narobiť riadnu neplechu, človeka nedokáže ochrániť pred infekciami či vírusmi, ktoré na nás číhajú na každom kroku. Vybudovať si imunitu je potrebné čo najskôr, už od malička by sme mali prijímať správne dávky vitamínov, aby sme odolávali nástrahám chorôb, spôsobených vírusmi a pred infekciami. Pri ochorení, ktoré si vyžaduje nasadenie antibiotík, lekár automaticky predpíše alebo odporučí pacientovi užívanie aj probiotík, aby maximálne eliminovali ich negatívny účinok.

paradajky, náku

Všeobecne známe informácie o sile probiotík pri vyrovnávaní pomeru dobrých a zlých baktérií v ľudskom tele sú pravdivé, zároveň je však dôležité povedať, že táto rovnováha má pre organizmus viacero prínosov. Hlavným je zlepšenie trávenia, no veľký vplyv majú aj na náš celkový imunitný systém a práve na jeho zdravom fungovaní závisí aj celkový zdravotný stav organizmu. Bojovať proti nepriateľom silnej imunity je možné užívaním vitamínov v správnej kombinácii, ktoré organizmus probiotiká na imunitu ochránia pred chorobami alebo aspoň zmiernia ich príznaky či samotný priebeh ochorenia, ale majú vplyv aj na skrátenie doby liečenia.

štíhla línia, brucho

Medzi látky, ktorým sa pripisujú výborné vlastnosti v boji s vírusmi a infekciami patria vitamíny A, D, C, meď, selén, zinok, betaglukány, potraviny ako baza či cesnak. Správne kombinácie týchto prírodných látok a extraktov z nich dokážu vybudovať silnú imunitu organizmu, a tým nás ochrániť pred nákazami. Okrem užívania zdraviu prospešných potravín je dôležité zaradiť do každodenného života aj veľa pohybu, oddychu a relaxácie, aby sa organizmus stihol zregenerovať a mal čas na obnovenie síl brániť sa ďalším nástrahám.

Published by lomi.sk