V dnešných dňoch už nie je samozrejmá vec z minulých časoch že sa dedila po otcoch debnička náradia ktorá bola nazhromaždená rokmi pretože proste dopyt až príliš veľký, väčší ako tovar v socialistických pultoch. Dnes je všetko na dosah, zato chýba ochota a vedomosti pre „kutilstvo“ a opravy. Ktoré náradie je to základné minimum ktoré by mal mať v domácnosti každý?

řemesla.jpg

Skrutkovače– najlepšie krížový a plochý a aj viac veľkostí. Ak vystihnete akciu v obchodných reťazcoch tak ich získate za dobrú cenu
Kombinované kliešte– dobrá vec a ani neviete kedy sa vám zídu, väčšina z nich má na svojom boku aj drážku pre strihanie tenkých drôtov.
Sada nástrčkových a vidlicových kľúčov – s matkami ktoré sú slabo dotiahnuté si poradíte aj kombinovanými kliešťami ale správne náradie najmä pre tuho dotiahnuté matky je viac ako výhodné.
Silikónový olej– v týchto dňoch sa dá kúpiť v spreji. Funguje ako dobré mazadlo na vŕzgajúce dvere. Je to omnoho lepšie ako mazať tuhé mazadlo po pántoch a riskovať zašpinenie oblečenia.

nástro.jpg

Kladivo – nemusíme ani vysvetľovať, ja vhodné na milión spôsobov a predstavuje tiež aj jeden z najúčinnejších uvoľňovač nervov.
Stlačený vzduch v spreji –  nie veľmi známa vec. Jedná sa o natlakovaný bezpečný plyn v spreji. V prípade nefunkčnej elektroniky alebo snímača hlavy CD nosiča sa môže stať že zariadenie nefunguje pre množstvo prachu vo vnútri. Stačí trocha spreju a zariadenie sa ako zázrakom rozbehne
Trafopájka– ide o jednoduché zariadenie na žeravenie cínu vytvorené pre vodivý spoj vodičov elektroniky. Takto si viete sami opraviť roztrhnutú šnúru od spotrebičov. Avšak upozorňujeme že zariadenie nikdy neopravujeme pod napätím a bez vyšších znalostí! V lepšom prípade vám hrozí škaredý úraz.
S týmto náradím sa nestratíte a nebudete ani na smiech svojich priateľom. Platí však vo všetkom zásada že bezpečnosť je na prvom mieste. Pristupujte k opravám podľa tohto správania. Taktiež treba dodať že ak vás chytí dieťa vo vašom vnútri s chuťou všetko rozoberať aspoň pamätajte nato ako danú vec zložiť.

Published by lomi.sk