• Prečítajte si príbehy o úspechu a neúspechu

Keď vidíme hercov a režisérov na červenom koberci alebo nositeľoch Nobelovej ceny, zdá sa, že sa narodili tak usmievajúcimi a sebavedomými. Celebrity a slávni podnikatelia dnes ochotne zdieľajú históriu svojej trpkej cesty. Prednášajú, píšu knihy, poskytujú rozhovory pre obchodné publikácie a vedú tréningy. Hlavná myšlienka väčšiny správ: bohatstvo a sláva nepadajú z neba. Aby ste dosiahli výšky, musíte sa naučiť riskovať. Okrem toho existuje veľa ďalších užitočných myšlienok v knihách o komplikovanosti podnikania a vzťahov s ľuďmi. Ak sa chcete sústrediť len na zlé alebo úplne ignorovať negatívne momenty je to stratová pozícia. Všetko potrebuje rovnováhu. Pre každý prípad stojí za to si urobiť zoznam „pre“ a „proti“ a až potom vyvodiť závery.

svoboda

  • Nesústreďte sa na veci, ktoré nemôžete ovládať.

Vo svojich tréningoch Tony Robbins hovorí, že 80% ľudí sa sústreďuje na nekontrolovateľné veci. Čo nemôžeme ovládať? Počasie a názory ľudí, globálne hospodárske krízy, pokrok, zmeny v tempe života a vlastnosti tela. Čo môžeme ovládať? Reakcie na negatívne postoje, negatívne výroky a hrubosť, príjmy a výdavky, čas strávený na sociálnych sieťach a množstvo kalórií a kroky, ktoré boli vykonané počas dňa. Túžba ovládnuť všetko je zdrojom nášho večného utrpenia. Je lepšie prestať bojovať a užívať si život tak, ako je.

  • Nestrácajte svoj život hnevom

Jedna minúta hnevu znižuje život o 1 hodinu. Hnev je nevyhnutný v každodennom živote. Musíme sa naučiť, ako ho sledovať a správne ho pretvárať. Ak zmeníme hnev na urážku, na vinu, agresiu alebo vnútorné skúsenosti, emócie sa stanú deštruktívne. Hnev je neutrálny, v akom smere ho nasmerujete, podľa toho sa budú správať aj Vaše emócie.

štěstí

  • Premýšľajte o spôsobe meditácie.

Meditácia je spôsob, ako relaxovať svaly mozgu. Je praktikovaná mnohými ľuďmi, ktorí sa nazývajú úspešní. Meditácia pomáha riešiť stres, zlepšiť koncentráciu v praxi alebo v určitom bode. Môžete meditovať kdekoľvek: v posteli ihneď po prebudení alebo pred spaním, na bežiacom páse, pri chôdzi v parku a pri sprchovaní v kúpeľni.

Published by lomi.sk