Máme tu niekoľko tipov, ktoré zaberú len veľmi málo vášho času a môžu vám skutočne pomôcť.

  1. Prirodzený budík

Niekomu sa to môže zdať priam až smiešne, no nie je úžasné, čo tá naša myseľ dokáže? Prirodzený budík funguje na takom princípe, že si každý večer poviete: „Budem vstávať o sedem hodín,“ alebo, „Zobudím sa o siedmej.“ Skutočne to funguje, len si na to musíte vy a aj vaše telo zvyknúť. Preto si to po prvýkrát vyskúšajte radšej cez víkend, aby ste nezmeškali do školy alebo do práce.

čas.jpg

  1. Druhá možnosť vstávania

Ak máte naozaj tvrdý spánok, a už ani vaša myseľ nevie ovplyvniť to, kedy vstanete, teda nefunguje u vás prirodzený budík, tak je skvelou možnosťou obyčajný budík na vašom telefóne. Nedáte si ho však vedľa seba na nočný stolík, kde ho môžete veľmi ľahko vypnúť a znovu zaspať. Položíte si ho čo najďalej od postele, avšak tak aby ste ho počuli. Nie len že vás zobudí vtedy, kedy potrebujete, ale donúti vás postaviť sa z postele a trochu sa prebrať.

  1. Pitný režim

Či je leto a vonku vládnu horúčavy, alebo zima, pitný režim musíme dodržiavať stále. Najvhodnejšie by bolo, keby vypijeme každé ráno liter vody. Ak na vodu zabúdame mali by sme si nastaviť na telefóne upozornenia aspoň každú hodinu, alebo keď sme v práci, položiť si vodu niekde blízko seba, aby sme ju mali stále na očiach. Postupom času sa na to naučíte a budete sa cítiť oveľa lepšie. Nie len že budete menej unavený, ale takisto to pomáha aj vášmu krvnému obehu, metabolizmu a pokožke.

voda.jpg

  1. Úsmev

Každé ráno predtým ako vôbec odídete z domu, sa na seba pozrite v zrkadle, usmejte sa a aspoň v hlave si pomyslite: „Dnes prežijem úžasný deň!“ Už len táto myšlienka vás nakopne k tomu aby ste mysleli pozitívne a hneď od rána budete dobre naladený.

  1. Prechádzky

Prechádzanie sa dodáva aspoň ako taký pohyb vášmu telu, ale predovšetkým očisťuje vašu myseľ. Nadýchate sa čerstvého vzduchu, utriedite si všetky myšlienky a aj večer sa vám bude lepšie zaspávať.

Published by lomi.sk