Rustikálny štýl pôsobí veľmi čistým a prírodným dojmom. Na rozdiel od takého vidieckeho štýlu v sebe nesie kúsok honosnosti a prepychu. Prečo spomíname práve vidiecky štýl? Pretože neskúsené oko laika, by si mohlo tieto dva štýly zmýliť. V oboch prípadoch tvoria základ prírodné materiály a jemné odtiene naturálnych farieb.

rustikální komoa

Ak sa vám páči viacero štýlov interiérového dizajnu, nemusíte sa vo svojom príbytku držať striktne iba jedného. Spálňa môže byť ladená úplne inak ako kuchyňa. My sa pozrieme na to, ako zariadiť v rustikálnom štýle obývaciu izbu. Táto miestnosť sa na to totiž vo väčšine prípadov hodí najlepšie, a to z dôvodu, že sa často jedná o najväčšiu miestnosť byte, či dome. Rustikálny štýl potrebuje hlavne otvorený, dostatočne presvetlený priestor bez zbytočných kusov nábytku, koberčekov, alebo iných doplnkov. Dôležité je aj dostatočné prirodzené svetlo, takže by ste mali porozmýšľať nad výmenou okien. Stavte na dva, či tri kusy kvalitného a výrazne pôsobiaceho nábytku.

Obývačka zariadená v rustikálnom štyle

Pri zariaďovaní môžete využiť rustikálne komody Furniture nabytok. Sú vyrábané z kvalitného palisandrového dreva. V ponuke obchodu si na vyše môžete vybrať z rôzne ladených kúskov. Rustikálny štýl totiž nie je striktne určený. V niektorých prípadoch môže utekať skôr k dizajnu, aký poznáme napríklad zo zámkov. Hovoríme o masívnom nábytku, ktorý je však leštený. Ten môžete kombinovať so zlatou farbou, takto vznikne spomínaný dojem. Na druhej strane, sa môžete priblížiť skôr k spomínanému vidieckemu štýlu. V tomto prípade bude nábytok opäť masívny, no bez výrazne lesklého lakovania a ostatné doplnky budú čisto prírodné. Konečné riešenie je v podstate iba na vás, základom je len to, aby ste veľmi neodbočovali od tohto konkrétneho štýlu. Vaša obývačka, by sa totiž mohla veľmi ľahko zmeniť na neprehľadnú zmes všetkého so všetkým.

Published by lomi.sk