Neviete sa stále rozhodnúť, či je dobré bývať v byte a platiť nájom alebo si kúpiť dom a platiť dane ? Neviete, ktorá možnosť je pre vás aktuálne lepšia ? Samozrejme záleží od toho, v akej situácii sa nachádzate a podľa toho, koľko peňazí chcete minúť. Záleží od toho, či máte čas starať sa o dom alebo je pre vás výhodnejšie niečo menšie. Tiež záleží na tom, či ste jeden, dvaja alebo viacerí.

Dom
Dom je široký pojem. Môže to byť bungalov, dvojposchodový domček a podobne. Záleží na tom koľkí ste a aké chcete mať súkromie. Tiež záleží na tom, či máte prácu a možno by nebolo zlé popremýšľať nad miestnosťou, v ktorej by ste si mohli zriadiť kanceláriu.

dům

·         Výhody
– Máte svoje vlastné a nemusíte sa s nikým deliť
– O všetkom v dome rozhodujete vy a váš partner
– Môžete si zriadiť záhradu alebo skalku
– Veľa priestoru, väčšie izby a je ich viac
– Môžete chovať viacero domácich zvierat
– Dom si môžete kúpiť alebo vybudovať niekde ďalej od ľudí
– Vlastná studňa
·         Nevýhody
– O dom sa musíte pravidelne starať
– Nikdy neviete koľko vám vyúčtujú za elektriku

Byt
Byt je pre mladých ľudí veľmi výhodný, pretože nemusia stavať dom, ale nájdu niekoho, kto poskytuje prenájom a bývajú. Je to výhoda pokiaľ sa často sťahujete alebo často chodíte za prácou. Je to výhoda, ak za určitý čas nemáte kam rýchlo skloniť hlavu. Je to výhoda, ak ste na jednom mieste len určitý čas alebo nemáte financie na vlastný dom.

pokoj

Výhody
– Netreba sa starať o nič, iba upratať
– Stála platba každý mesiac

·         Nevýhody
-Sused si možno zapáli z okna a budete mať všetko v byte
– Málo miesta
– Hlučný susedia, tenké steny
– Nemáte vlastnú záhradku

Dom alebo byt ? Záleží len na vás. Záleží od vašich možností a od toho, či chcete na danom mieste ostať dlhodobo, máte alebo nemáte rodinu. Ak si vyberáte medzi domom alebo bytom a ste v pozícií, že nemáte rodinu a idete na to miesto pracovať nedohľadne, lepšie bude, ak si na začiatok kúpite byt. Každopádne sa byt predáva ľahšie ako dom.

Published by lomi.sk