Muž model sa určite nemá za čo hanbiť. Veľmi dobre vieme, že modeling je ťažká práca, ktorú nemôže robiť každý. Mužský modeling je jednoduchší v tom, že na chlapov nie sú kladené až také veľké nároky, ako sú na ženy. Tiež to však má svoje pravidlá, ktoré musia muži dodržiavať. Čo by mal spĺňať muž, ktorý má našliapnuté na sľubnú kariéru?

model
 
Podmienky:
            1. Mali by ste merať viac ako 180 centimetrov.
            2. Vážiť okolo 80 kilogramov, dôležité je však BMI.
            3. Mali by ste byť bez nadbytočného ochlpenia. Ak máte náhodou zarastenú     hruď, pripravte sa na depiláciu. Čo sa týka nôh, je to diskutabilné.
            4. Dajte si záležať na svojej postave. Nie každý mužský model musí byť dokonale vyšportovaný, no prepadnutý hrudník a ani pivný pupok vám           žiadna agentúra neodpustí.
            5. Ovládať angličtinu je samozrejmosť.
 
Rovnako ako v ženskom modelingu, tak aj v mužskom je dôležité, aby ste si na sebe dali záležať. Mali by ste sa zmieriť s tým, že kupovanie krémov na pleť a rôznych pleťových masiek bude určite samozrejmosť. A verte tomu, že to nie je žiadna hanba. Musíte si uvedomovať, že je skutočne dôležité, aby ste boli fyzicky a aj psychicky v poriadku. To často znamená zavítať do oddelenia so ženskými potrebami. Prečo by to mal byť problém?

obrys
 
Ovládať cudzí jazyk je nevyhnutnosť
Podmienkou pre to, aby ste boli úspešný je ovládať angličtinu. Na Slovensku je totiž úspešných len veľmi málo modelov a každý väčšinou začína v zahraničí. Chodenie po kastingoch a rozprávanie sa so zástupcami módnych značiek je niečo, na čo si časom zvyknete. No po prvom prezretí vašej tváre a vášho tela bude určite jedna z prvých otázok či ovládate anglický jazyk. Veľkou výhodou je, ak ovládate ešte niektorý ďalší zo svetových jazykov a najlepšie, keď viete po francúzsky (vzhľadom Paríž, kde to určite ocenia) alebo taliančinu, či niektorý z východných jazykov.

Published by lomi.sk