Ako web rastie, webové stránky vymýšľajú nové spôsoby podráždenia používateľov. Nižšie sú opísané chyby, ktoré boli obzvlášť nepríjemné pre používateľov a majiteľov webových stránok stáli dosť námahy a prostriedkov.

web

1.Flexibilné vyhľadávače
Príliš doslovné vyhľadávacie nástroje znižujú použiteľnosť v tom zmysle, že nie sú schopné spracovávať rôzne typy, plurálne mená, pomlčky a ďalšie možnosti pre vytváranie vyhľadávacích dopytov. Takéto vyhľadávače sú obzvlášť ťažké pre starších ľudí, ale poškodzujú všetkých užívateľov vo všeobecnosti. Súvisiacim problémom je, keď vyhľadávač zoradí výsledky podľa toho, koľko je vyhľadávaných slov a nevenuje pozornosť tomu, do akej miery je každý dokument dôležitý. Oveľa lepšie je ak vyhľadávací server vie, ako zobraziť hornú časť zoznamu odkazov, ktoré sú vhodné.

počítač

2.Horizontálne rolovanie
Používatelia nenávidia posúvať stránky zľava doprava. Vertikálne rolovanie je stále v kurze, možno z dôvodu, že je to bežnejšie. Webové stránky, ktoré vyžadujú horizontálne rolovanie v oknách so štandardnými rozmermi 800×600 pixelov, sú obzvlášť nepríjemné.

3.Pevná veľkosť písma
Štýlové listy (CSS), bohužiaľ umožnili správcom webových stránok zakázať funkciu prehliadača „zmeniť veľkosť písma“, čo znamená pevnú veľkosť písma. V približne 95% prípadov je pevná veľkosť písma príliš malá, čo znižuje čitateľnosť pre väčšinu používateľov starších ako 40 rokov. Dobrá rada pre designerov : Respektujte užívateľské nastavenia a povoľte používateľovi zmenu veľkosti písma podľa potreby. Zadajte veľkosť písma v relatívnych jednotkách – nie v absolútnych.

4. Najčastejšie otázky s otázkami, o ktoré nikto nikdy nepožiadal

Príliš veľa webových stránok obsahuje zoznam častých otázok, ktoré obsahujú zoznam len tých otázok, ktoré sú zaujímavé len pre samotnú spoločnosť.  To vie neskutočne nahnevať návštevníka stránky.
 

Published by lomi.sk