Ako posielať veľké súbory cez internet

Kým chceme odosielať textové súbory, alebo zopár fotiek v nízkej kvalite, nie je čo riešiť. Pridáme prílohu v maili a je hotovo. Problém však nastáva vtedy, keď chceme posielať veľké súbory. Prečítajte si o stránkach, pomocou ktorých môžete posielať súbory s akoukoľvek veľkosťou a úplne zadarmo.
 
email
 
WeTransfer
Ak chcete poslať súbory cez WeTransfer, nepotrebujete sa nikde registrovať. Jednoducho prejdete na web, nahráte súbory, zadáte svoj email a email príjemcu. Isté obmedzenie tu však je. Veľkosť súborov, v jednej správe môže byť maximálne dva gigabitey. Ak teda chcete posielať niečo väčšie, musíte to urobiť na viac krát. V prípade, že pravidelne posielate ozaj gigantické súbory, web vám ponúka možnosť akéhosi extra účtu. Cez neho môžete posielať maximálne 20 GB naraz. Táto služba si však vyžaduje registráciu a je spoplatnená. Cena za rok sa pohybuje okolo 150 eur. Preto sa oplatí pre ľudí, ktorí cez internet napríklad zarábajú, alebo pre firmy.
 
MediaFire
Ak chcete pracovať s týmto webom, musíte sa najprv registrovať. Na oplátku však dostanete vlastný cloud disk s adresárom. Vďaka nemu máte poriadok vo svojich odosielaných súboroch. To čo nepotrebujete jednoducho vymažete.
Výhodou služby je i prenos súborov z MediaFire úložiska priamo na iné internetové úložisko. Súbory tak nemusíte sťahovať do svojho počítača.
 
kontakt
 
CloudFile
Službu môžete využívať zadarmo a bez registrácie. Všetky súbory, ktoré vložíte do virtuálneho adresára, musíte zaheslovať. Tento spôsob je preto vhodný, ak chcete posielať súbory určené iba konkrétnym osobám. Po tom ako kliknú na vami zaslaný link, musia najprv zadať heslo. Bez toho nie je možné súbory stiahnuť.
Ak chcete CloudFile používať zadarmo, nahrané súbory ostanú uložené iba 24 hodín. Po tomto čase si ich už nebude možné stiahnuť. Pokiaľ chcete aby súbory ostávali aktívne natrvalo, musíte sa registrovať. Cena, v tomto prípade závisí od množstva úložného priestoru, ktorý si objednáte.

Práca cez internet

Pracovať treba.  A nie málo, pretože na svoj život potrebujeme určitý obnos peňazí, aby nás udržali nažive. Hoci dá sa žiť aj bez nich, ale to je dlhá a ťažká cesta. Peniaze sú nám na život naozaj veľmi potrebné a nie je to veľmi ľahké ich zohnať dnes bez námahy.

tužka

Na inzertných portáloch sa dá nájsť obrovské množstvo inzerátov, ktoré ponúkajú prácu na doma. Ak sa chcete vyhnúť práci, kde sa pracuje s predajom rôznych produktov, tak si musíte veľmi starostlivo vyberať. Dávať si pozor, aby ste nenarazili na taký inzerát, ktorý síce prácu sľubuje, ale nikdy vám ju nezabezpečí, pretože chce od vás len vylákať peniaze akože na nákup materiálu, ktorý vám pošlú obratom domov.

job

NO ŽIADNA FIRMA BY NEMALA BYŤ TAK DOTIERAVÁ, ŽE NA PRÁCU V NEJ SI OD VÁS BUDE PÝTAŤ PENIAZE!
Je to veľmi neprofesionálne. Už vo vás to môže evokovať také pocity, že keď táto firma alebo tento podnik nemá dostatok financii na to, aby mi poskytoval materiál potrebný k práci, tak potom asi nebude mať dostatok financii na to, aby mi vyplácal výplatu. Nie je to tak? Ja si myslím, že mám pravdu. Veď posúďte samy podľa nasledujúceho príbehu:

Pán Ivan bol nezamestnaný už pár mesiacov. Hľadal si zamestnanie, ale žiadne nenachádzal, tak sa obrátil na inzeráty na internete. Zaujala ho ponuka s prácou na doma, ktorá sľubovala normálny zárobok za jednoduchú manuálnu prácu presne podľa doručených návodov. Naozaj sa potešil a rozhodol sa kontaktovať danú spoločnosť ohľadom sľubovanej práce. Do mailu mu prišlo podrobné vysvetlenie, že najprv bude musieť zaplatiť zálohu za materiál a až následne potom bude môcť začať pracovať po doručení daného materiálu.

onine

Hoci, už vtedy mu mala bliknúť kontrolka, nič také sa nestalo. Pán Ivan zálohu zaplatil a čakal. Predstavte si, že pre nezamestnaného bez príjmu je ťažké zaplatiť aj 20 € (náročky nepíšeme presnú sumu, aby bol pán Ivan chránený).
No a pán Ivan čaká dodnes. Pretože daná spoločnosť mu žiadny materiál neposlala a prestala mu odpisovať na jeho maily.

DÁVAJTE SI PRETO VEĽKÝ POZOR, KOMU NALETÍTE! V DNEŠNEJ DOBE SA UŽ POMALY NEDÁ VERIŤ NIKOMU.

Hlavné chyby Web Designu


Ako web rastie, webové stránky vymýšľajú nové spôsoby podráždenia používateľov. Nižšie sú opísané chyby, ktoré boli obzvlášť nepríjemné pre používateľov a majiteľov webových stránok stáli dosť námahy a prostriedkov.

web

1.Flexibilné vyhľadávače
Príliš doslovné vyhľadávacie nástroje znižujú použiteľnosť v tom zmysle, že nie sú schopné spracovávať rôzne typy, plurálne mená, pomlčky a ďalšie možnosti pre vytváranie vyhľadávacích dopytov. Takéto vyhľadávače sú obzvlášť ťažké pre starších ľudí, ale poškodzujú všetkých užívateľov vo všeobecnosti. Súvisiacim problémom je, keď vyhľadávač zoradí výsledky podľa toho, koľko je vyhľadávaných slov a nevenuje pozornosť tomu, do akej miery je každý dokument dôležitý. Oveľa lepšie je ak vyhľadávací server vie, ako zobraziť hornú časť zoznamu odkazov, ktoré sú vhodné.

počítač

2.Horizontálne rolovanie
Používatelia nenávidia posúvať stránky zľava doprava. Vertikálne rolovanie je stále v kurze, možno z dôvodu, že je to bežnejšie. Webové stránky, ktoré vyžadujú horizontálne rolovanie v oknách so štandardnými rozmermi 800×600 pixelov, sú obzvlášť nepríjemné.

3.Pevná veľkosť písma
Štýlové listy (CSS), bohužiaľ umožnili správcom webových stránok zakázať funkciu prehliadača „zmeniť veľkosť písma“, čo znamená pevnú veľkosť písma. V približne 95% prípadov je pevná veľkosť písma príliš malá, čo znižuje čitateľnosť pre väčšinu používateľov starších ako 40 rokov. Dobrá rada pre designerov : Respektujte užívateľské nastavenia a povoľte používateľovi zmenu veľkosti písma podľa potreby. Zadajte veľkosť písma v relatívnych jednotkách – nie v absolútnych.

4. Najčastejšie otázky s otázkami, o ktoré nikto nikdy nepožiadal

Príliš veľa webových stránok obsahuje zoznam častých otázok, ktoré obsahujú zoznam len tých otázok, ktoré sú zaujímavé len pre samotnú spoločnosť.  To vie neskutočne nahnevať návštevníka stránky.
 

Web je základ


V dnešnej dobe má webovú stránku takmer úplne každý. Nejde len o to či sa venujete blogovaniu a píšete len tak pre seba, alebo máte e-shop a chcete, aby nejako vyzeral. Webové stránky sú v dnešnej dobe jednoducho samozrejmosť, ktorú môže mať každý. Nie každý si však uvedomuje, že je potrebné sa o ňu starať, pretože sa môže stať, že vás niekto bude posudzovať práve podľa nej. Vaša stránka je obraz o vás, o vašej osobnosti, o vašej firme, o vašom e-shope. A nebudeme si klamať, každý, kto bude premýšľať o spolupráci s vami si v prvom rade pozrie váš web.

 nový web

WEB JE KĽÚČOVÝ

Každý, kto sa chce niekam posunúť vo vyššej sfére jednoznačne potrebuje mať svoj vlastný web. Je to niečo, ako keď máte vlastný billboard s tým rozdielom, že toto môžu vidieť naozaj všetci a nielen ľudia, ktorí idú okolo. Ak máte reklamu na facebooku alebo niekde inde, môžete si byť istý, že ľudia sa na váš web nejakým spôsobom dostanú. A ak ponúkate nejaký produkt, budú ho podľa neho hodnotiť.

 vyhledávač google

ČÍTAJTE KNIHY

V súčasnosti nájdete knihy úplne o všetkom a tvorba webových stránok nie je žiadna výnimka. Existuje naozaj dosť veľa kníh o tvorbe a o vylepšení internetovej stránky. Niektorá je skutočne veľmi odborná a iné sú zase napísané takým spôsobom, aby to pochopil naozaj každý, napríklad aj úplný laik, čo sa do vecí ohľadom tvorby a celkovo internetu takmer vôbec nerozumie. Ak môžeme nejakú knihu vyslovene odporúčiť, tak je to určite Tvorba webových stránok pre začiatočníkov od Todda Stauffera. Práve v nej začnete úplne od začiatku. Prejdete si celú tvorbu stránok aj hotových prezentácií, navyše uvidíte, ako sa používa najnovšia technológia. Nečakajte však zbytočne odborné výrazy, zmysel tejto knihy je práve v zrozumiteľnosti. Ak chcete vytvoriť svoju stránku v čo najkratšom čase, ako to len pôjde, toto je naozaj tá správna voľba.

Hackeri sa nezastavia pred ničím


Bezpečnostný odborníci z antivírusovej spoločnosti Kaspersky Lab spočítali, že každý deň koluje internetom rekordných 360 000 vírusov. Toto číslo je alarmujúce aj s ohľadom na to, že o rok skôr to bolo o 11,5% menej. Používatelia by tak najrôznejšie počítačové hrozby rozhodne nemali podceňovať.
Aktivita počítačových pirátov v kyberpriestore sa skrátka neustále zvyšuje, ako je zo štatistík zrejmé. Napríklad v roku 2011 kolovalo internetom len 70 000 škodlivých súborov denne. Od tej doby prakticky každý rok počet vírusov iba rastie. V súčasnosti dosahuje päťnásobok pôvodnej hodnoty.
V uplynulých mesiacoch sa pritom najčastejšie šírili vydieračské vírusy z rodiny ransomware.

hacker

V priebehu posledných dvoch rokov boli zaznamenané enormné nárasty  útokov ransomware. Predpokladáme, že tento trend bude aj naďalej pokračovať, pretože za vývojom ransomwaru stojí obrovský zločinný ekosystém, ktorý denne produkuje stovky nových hrozieb.

security

Ako prebieha útok vydieračského vírusu
Útoky vydieračských vírusov prebiehajú prakticky vždy na chlp rovnako. Najprv zašifrujú záškodníci všetky dáta uložené na pevnom disku. Za ich sprístupnenie potom útočníci požadujú výkupné a to pokojne aj niekoľko stovák eur.
Kyberzločinci sa spravidla snažia v majiteľovi napadnutého stroja vzbudiť dojem, že sa k svojim súborom dostane po zaplatení pokuty. Tá bola údajne vymeraná za používanie nelegálneho softvéru a podobne. Aj preto im niekoľko ľudí už výkupné zaplatilo.

virus

Ani po zaplatení výkupného sa ale používatelia k svojim dátam nedostanú. Namiesto platenia výkupného je totiž nutné vírus z počítača odinštalovať. Sprístupniť nezálohované dáta je už ale vo väčšine prípadov nemožné.
Minulý rok sa tiež výrazne rozšíril počítačový vírus minerom. Tento malware začali kyberzločinci využívať vo vyššej miere predovšetkým preto, že stúpala kryptomena. V neposlednom rade stoja za zvyšujúcim sa počtom každodenne detekovaných škodlivých súborov aj zlepšujúce sa bezpečnostné technológie.

Modrý koník


Pre tie ženy, mamičky, slečny, dámy, panie alebo aj pre tých chlapov, čo túto veľmi populárnu stránku nepoznajú: Stránka vznikla v roku. Registrácia je veľmi jednoduchá a bezplatná, tak ako na skoro všetky sociálne sieť. Dovolím si to tak nazvať. Táto sociálna sieť je určená špeciálnej cieľovej skupine a to sú mamičky. Mamičky s deťmi doma na materskej, mamičky s odrastenými deťmi, slobodné matky, rozvedené mamy, viacnásobné matky, matky jedináčikov, ženy, ktoré chcú byť matky, tehotné ženy, ženy a chlapi, ktorí zablúdili … takto by sa dalo pokračovať ešte dlho. Jednoducho stránka pre všetky mamičky (občas to tam okorenia aj muži).

modrý koník

A čo robia na tejto stránke? No predsa to, čo robia ženy najradšej. Hádajú sa? Aj to.. ale momentálne to nie je správna odpoveď. Diskutujú, predávajú, nakupujú, chvália sa fotkami svojich ratolestí, pýtajú si rady, vymieňajú skúsenosti, vymieňajú veci, hľadajú recepty, hľadajú kamarátky a tak ďalej.

Tak ako sa nakupuje a predáva? Ak máte doma nepotrebné veci, stačí ich pofotiť a pridať inzeráty. Musíte pridať vlastné fotky, pretože za stiahnuté fotky vám vymažú inzerát. Možno nie hneď, ale raz určite. V inzerátoch danú vec zaradíte do kategórii a ozrejmíte potenciálnemu kupujúcemu, či sa jedná o nový tovar, použitý tovar alebo o vlastnú výrobu. Použitého tovaru môžete pridať stovky, tisíce… neobmedzené množstvo. Nový tovar a vlastné výrobky len limitované množstvo. Nákup je ešte jednoduchší. Napíšete o akú vec máte  záujem a systém vám vyhodí to čo hľadáte. Viete si to upraviť ešte podľa ďalších kritérií, ako je napríklad rozpätie ceny, farba, či chcete nový tovar alebo použitý a podobne.

Ako sa diskutuje? Jednoducho. Ak máte nejaký problém, založíte fórum, popíšete svoj problém, odošlete a čakáte na odpovede. Dávajte si však pozor na mamičky, ktoré sa chcú stále len hádať a osočovať. Neoplatí sa reagovať. V reálnom živote by sa tak nesprávali. Ak nemáte problém, môžete sa pozrieť na problémy iných ľudí a skúsiť im poradiť. Určite vašu radu ocenia a vy budete mať hneď lepší pocit. Opäť sa majte na pozore pred…

koníčci

Fotky sa pridávajú podobne ako fóra. Dá sa pridať celý fotoalbum a aj krátky text.
Modrý koník má spriatelené stránky, ktorými sú mojasvadba.sk a modrastrecha.sk. Ak ste už registrovaní na jednej z nich, vaša registrácia platí na všetkých troch. O nich viac nabudúce.

Tak čo, milé dámy? Už som vás navnadila? 

Kancelárske aplikácie pre celú rodinu


S nástupom modernej technologickej doby sa všetko začalo riešiť cez počítač. Prináša to svoje benefity aj úskalia. Prečo si však život neuľahčiť, ak je na to priestor? Kancelárske aplikácie obsahujú mnoho skvelých funkcií, vďaka ktorým nám dokážu ušetriť hromadu času, ktorý môžeme využiť na oveľa zmysluplnejšie a prospešnejšie aktivity.

grafika

Píšte romány či poviedky

Najkultovejším z tejto kategórie je dozaista Microsoft Word. Napriek jeho dlhoročnej tradícii rokmi nestratil na obľube a s novými verziami sa dlhodobo teší zákazníckej priazni. Používatelia obľubujú najmä možnosť vytvárať, vylepšovať a zdieľať svoje dokumenty, rovnako ako aj funkciu upravovať PDF súbory. Word obsahuje pokročilé nástroje opravy gramatiky, vďaka čomu bude váš text priam bezchybný. Nechýba tu ani možnosť vkladania obrázkov, tvarov, grafov, tabuliek, textových polí a prepojení na web. Ak máte spisovateľské nadanie, v tomto programe môžete písať romány či poviedky. Fantázii sa medze nekladú.

vektorová grafika

Rodinný rozpočet v grafe

Excelponúka široké možnosti tvorby grafov či tabuliek v novej, inovatívnej a výhodnejšej podobe. Aplikácia sľubuje ľahké zostavenie daňového priznania či názornú ukážku príjmov a výdavkov v podobe rodinného rozpočtu.

Prezentujte veci, na ktorých záleží

Svoje nápady môžete pretaviť do zmysluplnej prezentácie s pomocou aplikácie Microsoft PowerPoint. Program ponúka úpravu jednotlivých slideov, výber šablóny, zmenu štýlu, farby textu a ešte omnoho viac. Zažiarte na firemnej konferencii dokonale pripravenou prezentáciou.

přestávka

Vytvorte si vizitky

Ste kreatívna duša a nechcete vyhadzovať peniaze za drahé grafické návrhy, ktoré by ste si zvládli navrhnúť aj sami? S pomocou Publisheru to iste zvládnete. Aplikácia ponúka podrobné návody na tvorbu profesionálne vyzerajúcich brožúr, vizitiek a magazínov. Je to jednoduché, stačí si len vybrať konkrétnu šablónu a vpísať vlastný text.
Ak prekypujete množstvom myšlienok a potrebujete si ich zapísať, program OneNote je pre vás ako stvorený. Vďaka zabudovanému kalendáru môžete svoje udalosti a myšlienky viazať s konkrétnymi dňami, čo vám zaručí, že už na nič nezabudnete. Myslíme si, že ponuka je naozaj rôznorodá a každý si tu niečo nájde.

Júnový line-up PS plus predstavený


Prišla dobrá správa pre všetkých aktívnych platiteľov služby Playstation Plus – konečne boli predstavené hry pre jún. Tohtomesačný line-up predstavuje šesť hier pre konzoly Playstation 4, Playstation 3 a Playstation Vita. Pre Playstation 4 sa hráči môžu tešiť na akčnú kooperatívnu strielačku z pohľadu prvej osoby, pokračovanie populárnej Killing Floor, Killing Floor 2 a emóciami nabitý päťdielny príbeh študentky Max Caulfield s neobyčajnými schopnosťami, Life is Strange complete season. Taktiež tu máme neľútostnú cyberpunkovú strielačku z vtáčej perspektívy, kde každá smrť je iba novým začiatkom, Neon Chrome a špionážnu pecku s kreslenou grafikou Spy Chameleon. Obe hry sú crossbuy s mobilnou konzolou Playstation Vita. Pre vyznávačov staršej generácie domácich konzôl, Playstation 3, sa taktiež niečo nájde – konkrétne roguelike akčná adventúra Abyss Odyssey a dynamikou nabité preteky rýchlych aút WRC 5: World Rally Championship.

playstation

 
Killing Floor 2 je kooperatívna strielačka z pohľadu prvej osoby zasadená do prostredia bezprostredne po konci svojho predchodcu, Killing Floor. Podťe sa pozrieť do Európy zamorenej smrteľným vírusom, ktorý mení ľudí na nemysliace krvilačné monštrá. Spojte sa s ostatnými hráčmi, spolupracujte v skupinách po šiestich a osloboďte Európu spod nadvlády monštróznych zombíkov.
 
V Life is Strange prežite príbeh študentky fotografie Max Caulfield, ktorá zistí, že dokáže manipulovať s časom. Ale táto unikátna schopnosť má háčik – aj malé zahrávanie sa s minulosťou môže spôsobiť nedozerné následky v budúcnosti. Zahrajte si Life is Strange a zistite, prečo táto hra žne ocenenia, kade chodí.

psvista
 
Toto však nie je všetko, služba Playstation Plus ponúka aj každomesačné zľavy. Tentokrát si pre hráčov Sony prichystalo dva skvelé balíčky – športový WWE 2K17 & NBA 2K17 a akčný The Division & Rainbow Six Siege.  

Reklama na webe


Reklama ako nástroj propagácie na podporu predaja vybraných výrobkov, produktov a služieb je aj bez webu všeobecne známy a rozšírený pojem. Jej úlohu sme mohli vidieť predovšetkým na televíznych obrazovkách a v tlačových periodikách. Bežnému človeku viackrát aj mohla vadiť, keď jej bolo priveľa, bola neprimerane vtieravá alebo keď kazila zážitok z práve pozeraného filmu.

Tým pádom sa stala každodennou súčasťou našich životov, pretože aj keď vyjdeme na ulicu, takisto nás zaplaví množstvo propagácie na billboardoch, plagátoch a letákoch. S reklamou sa totiž naozaj stretávame doslova na každom kroku.
iPad s barevnou plochou
Je zrejmé, že po rozšírení internetu nemohla reklama chýbať aj na početných webových stránkach, ktoré ponúkajú nové dimenzie a cesty na jej rozšírenie. Dá sa povedať, že väčšina stránok, niekde naboku, obsahuje odkazy na reklamné materiály. Takisto ako pri bežnej reklame, tak aj na webe mnohokrát pôsobia tieto odkazy na nás rušivo a najradšej by sme ich tam nevideli. Podvedomie však pracuje intenzívne aj tu a tieto reklamy nás nepriamym spôsobom ovplyvňujú a mnohokrát kúpime práve tie produkty, ktoré nám v tejto internetovej reklame „liezli na nervy“.
novinky nainternetu
Je však potrebné podotknúť, že webová reklama je častokrát výhodná aj pre samotných prevádzkovateľov webových stránok, ktorí z nej finančne profitujú, či už za priamy poplatok alebo za poplatok podľa počtu kliknutí na danú reklamu. Mnohokrát tento zisk zo zobrazovania reklamy na vlastnom webe dokáže pokryť náklady na samotnú prevádzku konkrétnej webovej stránky. Na druhej strane to však môže mať aj svoje nevýhody, keď práve reklama môže odlákať potencionálnych návštevníkov webovej stránky, pretože narúša jej čistý vzhľad a môže zaberať veľa priestoru na zobrazovanej ploche.

Avšak napriek tomu je v dnešnej dobe význam reklamy na webe nespochybniteľnou a každodennou realitou, ktorá sa nás dotýka aj vo virtuálnom prostredí.

Zákerné ochorenia nás oberajú o psychickú, ale aj fyzickú pohodu

Zdravotné ťažkostí postihujú raz za čas každého z nás, no je dôležité myslieť na prevenciu a tiež počúvať všetky signály, ktoré nám telo vysiela. Lymfatický systém takisto môže vykazovať nejaké známky nesprávneho fungovania, napríklad môže mať zníženú kapacitu transportu, lymfa môže byť produkovaná nadmerne alebo sú diagnostikované nejaké vývojové poruchy lymfy, a to sú možné príčiny vzniku lymfedému.

ocista

Pod pojmom lymfedém rozumieme opuch niektorých mäkkých častí tkanív, vo väčšine prípadov na končatinách a znamená hromadenie tekutiny v medzibunkovom priestore v postihnutej oblasti s poruchou drenážnej funkcie lymfatických ciev. Dlhšie trvanie lymfostázy spôsobuje chronický zápal a na svedomí ho môže mať aj, nadmerná produkcia lymfy, nádorové ochorenie či úrazy. Toto ochorenie má na pacienta negatívny vplyv, dokonca sa lymfedem môže stať, že neliečený prerastie až do stavu, keď sa už pacient nevyhne trvalej invalidite. Ochorenie sa dá liečiť, ale nie vyliečiť, no to si vyžaduje aj spolupráci pacienta s ošetrujúcim lekárom.

Vrodený, čiže primárny lymfedém, spôsobuje vrodená porucha lymfatických ciev, ktorá sa v niektorých prípadoch prejaví až v puberte, keď v organizme začnú prebiehať hormonálne zmeny alebo až neskôr, v 35 roku života. Častejšie postihuje ženy.

Získaný, teda sekundárny lymfedém, vzniká po zablokovaní lymfatického systému a následne aj odtoku lymfy, a to všetko spôsobuje nedostatočné fungovanie chlopní a tiež zníženie vstrebávania lymfy z medzibunkového priestoru.

woman-1547507_960_720

Problémy s lymfedémom vyvolávajú niektoré operačné výkony, kam môžeme zaradiť operácie žien pri nádoroch prsníka alebo krčka maternice a odobratím lymfatických uzlín. Horné končatiny bývajú zasiahnuté napríklad po ožarovaní pri rakoviny prsníka alebo po chirurgickej liečbe u takmer 20% pacientok. Vyvolať ho môžu aj popáleniny, zápaly či rôzne úrazy a najskôr sa prejavuje iba na jednej končatine, no rozširuje sa ďalej. V tomto prípade sú rovnako postihnuté ženy aj muži. Diagnostikovať ho je možné po vyšetrení CT, sonografiou či magnetickou rezonanciou, no v každom prípade je veľmi dôležité včasne zachytenie ťažkostí, aby boli vyhliadky na úspešnú liečbu čo najlepšie.