Tento článok píšem obrazne povedané za 5 minút 12, pretože už o malú chvíľu to všetko začne. Príde júl a august, Slovensko bude plné letných hudobných festivalov a ak si ich chcete s priateľmi užiť naplno i Vy, nezabudnite si vziať ten najlepší stan a predovšetkým sa informovať o novinke na trhu, akou je samonafukovaci vak. Vďaka praktickému patentu ho ľahko vezmete so sebou kdekoľvek, na mieste nafúknete a behom niekoľkých sekúnd je pred vami tá najpraktickejšia pohovka s dostatočne veľkým a pohodlným priestorom, akú vám budú všetci závidieť.
Ale späť k festivalom a k tomu, čo nás cez letné obdobie neminie.

festival

Festival Pohoda 2018 :Stará dobrá Pohoda zavíta na Slovensko aj tento rok, všetkých fanúšikov hudby čaká na trenčianskom letisku v období od 5. – 7. júla. Podujatie je známe svojim bohatým zastúpením rôznych hudobných štýlov, na svoje si tu prídu viacerí. Tento ročník môžete byť svedkami živého vystúpenia skupín ako Billy Barman, Puding Pani Elvisovej, Jimmy Pé,…hlavným trhákom budú zahraniční umelci ako známy jazzman Jamie Cullum, elektronická hudba v podaní The Chemical Brothers, punková Aurora, Ziggy Marley (syn Boba Marleyho), Glass Animals (momentálne naj britská kapela),… a ešte mnoho ďalších.

Uprising 2018:Hudobný festival s názvom Uprising je na scéne len 11 rokov, ale už dnes sa radí k najznámejším pojmom, predovšetkým u mladej generácie a všetkých, ktorí jazdia za muzikou a za zábavou. Podujatie sa ukutoční až koncom leta (aspoň máme dosť času prichystať sa), čiže 24 – 25. augusta. Na stagei vystúpia legendy ako Inner Circle, Mad Professor, Lee Perry, ako aj elektronická hudba skupiny Benny Page, ale aj množstvo iných umelcov.

tanec

TopFest 2018: Samozrejme, na TopFest som nemohol zabudnúť, zvlášť pokiaľ chcem spomenúť najväčšie hudobné podujatia, aké sa v našej krajine pravidelne organizujú. Klasika, festival sa opäť uskutoční na Zelenej vode (pri Novom meste nad Váhom) a to 29.-30. júna. Rockové legendy z Čiech ako Kabát a Doga, zahraničná populárna crossover kapela Clawfinger, naši Horkýže Slíže a Tublatanka, no a to som načrtol iba pár kapiel, ktoré na vás tento ročník čakajú.

Published by lomi.sk