Doby, keď chlap s taškou cez plece, keď v nej nemal tenisové rakety alebo golfové palice, pôsobil rozruch a posmech štýlom „Kam ideš s tou kabelkou ?“ sú vďaka Bohu minulosťou.

kufr
 
Kufrík
 
Osobne si neviem predstaviť ako by som šiel do práce z kufríkom ako to robili naši starí otcovia. Kufrík tým chcem začať ako s prvým, je dominantou silných mužov, manažérov, umelcov, ekonómov, platcov výpalného a predajcov diamantov, ale čo mi (ne)obyčajní ľudia, ktorí v lete chodíme do práce v teniskách a v zime prešívanej bunde s čiapkou na hlave.
 
Baťoh
 
Určitá varianta volí baťoh. Klasická záležitosť na chrbát, tisíce a stovky rozmerov, farieb, strihov, materiálov, jednoducho večný. Negatívum nastáva, pokiaľ z neho potrebujem niečo rýchlo vytiahnuť a niekomu podať, list, papier, fľašku s vodou a pod.
Nesmierne pozitívum, o ktorom vám svoje povie každý ortopéd, pokiaľ sa správne nosí nezaťažuje chrbticu jednosmerne, drží vzpriamenú polohu tela. Dôležité veci v ňom neprepravujeme, peňaženka, mobil, pas, doklady, tablet, lebo oči vzadu nemáme a o veci môžeme prísť aj keď sme obzvlášť obozretný.

batoh
 
Taška cez rameno
 
Pre mňa sa stala ideálna taška šikmo cez rameno. Veci mám po ruke, pri sadaní len pretiahnem na kolená a je to, chytím a vidím. Pokiaľ sa v nej nenosia ťažké veci každý deň a striedajú sa strany, čo samozrejme nerobím, ani tú chrbticu nám nevykriví. Cenovo nenáročná od 10€ vyššie zoženie každý. Výber zo značiek, (neznačiek) je široký a každý si vyberie. Pre mňa osobne je výhodou je aj to, že po práci sa do nej zmestí aj celý malý nákup.

přeska
 
Aktovka
 
Aktovky sú retro a móda miluje retro. Patria do ruky ako manažérom tak aj novodobým hipsterom. Klasikou a štandardom je kvalitná koža (umelou nahradeninou veľkú šou neurobíte). Manažér a naleštenou aktovkou v ruke zladenou farebne s topánkami a oblekom je prototyp úspechu (alebo poistného predajcu) a hipster s ošumtelou, ale o poznanie kvalitnejšou aktovkou ešte po dedkovi je skrátka in.

Published by lomi.sk