•        Videohry už nie sú žiadnou novinkou. Novinkou však možno bude Vaše zistenie, aký má hranie videohier efekt na človeka. Áno, áno, každý si predstaví hneď to negatívne. Lenže táto činnosť so sebou prináša aj veľa pozitív!
Tiež si myslím, že ak je človek od hrania závislý a trávi tým veľa času, určite to nie je zdravé a ani prospešné k jeho osobnému životu. Ale ak sa videohrami zabavíme  tak na hodinku, dve, prináša to aj veľa pozitívnych účinkov. Aj pri tejto aktivite totiž platí, že človek musí mať mieru. Aj lieky nám uškodia, ak to s nimi preháňame. Skvelé jedlo nám zle padne, ak sa ho prejeme a dáme si ho veľa. Chutný a zdravý pohárik vína nás priotrávi, ak ich vypijeme dvadsať. No asi viete, čo chcem povedať. Pri zdravej miere hrania videohier, prichádzajú zdravé následky, tak ako so všetkým. Preto sa na hranie pozrime optimisticky a hlavne, podľa oficiálnych zistení.
ovladač ke hřw

Zvyšujú sebavedomie
To platí hlavne pre hry športového zamerania, alebo závodné typu Need for Speed. Videohry už dávno nehrávajú len očividní „šprti.“ Množstvo na prvý pohľad pravých chlapov, si rado zahrá NHL, FIFA, MMA, F1,… skrátka skvelú športovú akciu.
herní postavička
Zlepšujú sexuálny výkon
Presnejšie povedané, po hraní videohier je človek menej náchylný k predčasnej ejakulácii, dokáže ju mať pod kontrolou. Podľa výskumu muži, ktorí hrávajú tú hodinku denne, tento predčasný problém mávajú v zriedkavejších prípadoch. / Aj tak by ma zaujímalo, kto tie výskumy robí (: /
Znižujú závislosť
Možno aj od užívania drog, ale skôr mám na mysli závislosť na jedle, alkohole a cigaretách. Ak sa človek zahrá, myšlienky na maškrtenie, cigaretu, či pohárik idú bokom. No netreba to zasa preháňať. Jesť by mal človek pravidelne, no zbytočne nemaškrtiť. A práve tá hodinka u videohry nám pomôže, aby sme mysleli aj na niečo iné, než čokoládky, cigaretku, či bar.
oblíbený Minecraft
Náš stres upadá
Už som z viacerých zdrojov čítal, že na stres, nervy a dokonca depresiu, je videohra hádam najlepším liekom. Dokážeme sa pri nej „vybúriť“. Lepšie sa vybiť na virtuálnych postavách, ako naše nervy prenášať na nevinných ľudí. Ale nejde len o akčné hry. Poznáme aj množstvo zaujímavých stratégií, kedy rozmýšľame nad nimi a nestresujeme sa okolím. Skrátka videohry nás zaujmú a tým pádom rapídne klesá stres a po tej hodinke sa cítime lepšie. Sú potvrdené prípady, kedy človeka vyliečili aj z depresie!

Published by lomi.sk