Pracovať treba.  A nie málo, pretože na svoj život potrebujeme určitý obnos peňazí, aby nás udržali nažive. Hoci dá sa žiť aj bez nich, ale to je dlhá a ťažká cesta. Peniaze sú nám na život naozaj veľmi potrebné a nie je to veľmi ľahké ich zohnať dnes bez námahy.

tužka

Na inzertných portáloch sa dá nájsť obrovské množstvo inzerátov, ktoré ponúkajú prácu na doma. Ak sa chcete vyhnúť práci, kde sa pracuje s predajom rôznych produktov, tak si musíte veľmi starostlivo vyberať. Dávať si pozor, aby ste nenarazili na taký inzerát, ktorý síce prácu sľubuje, ale nikdy vám ju nezabezpečí, pretože chce od vás len vylákať peniaze akože na nákup materiálu, ktorý vám pošlú obratom domov.

job

NO ŽIADNA FIRMA BY NEMALA BYŤ TAK DOTIERAVÁ, ŽE NA PRÁCU V NEJ SI OD VÁS BUDE PÝTAŤ PENIAZE!
Je to veľmi neprofesionálne. Už vo vás to môže evokovať také pocity, že keď táto firma alebo tento podnik nemá dostatok financii na to, aby mi poskytoval materiál potrebný k práci, tak potom asi nebude mať dostatok financii na to, aby mi vyplácal výplatu. Nie je to tak? Ja si myslím, že mám pravdu. Veď posúďte samy podľa nasledujúceho príbehu:

Pán Ivan bol nezamestnaný už pár mesiacov. Hľadal si zamestnanie, ale žiadne nenachádzal, tak sa obrátil na inzeráty na internete. Zaujala ho ponuka s prácou na doma, ktorá sľubovala normálny zárobok za jednoduchú manuálnu prácu presne podľa doručených návodov. Naozaj sa potešil a rozhodol sa kontaktovať danú spoločnosť ohľadom sľubovanej práce. Do mailu mu prišlo podrobné vysvetlenie, že najprv bude musieť zaplatiť zálohu za materiál a až následne potom bude môcť začať pracovať po doručení daného materiálu.

onine

Hoci, už vtedy mu mala bliknúť kontrolka, nič také sa nestalo. Pán Ivan zálohu zaplatil a čakal. Predstavte si, že pre nezamestnaného bez príjmu je ťažké zaplatiť aj 20 € (náročky nepíšeme presnú sumu, aby bol pán Ivan chránený).
No a pán Ivan čaká dodnes. Pretože daná spoločnosť mu žiadny materiál neposlala a prestala mu odpisovať na jeho maily.

DÁVAJTE SI PRETO VEĽKÝ POZOR, KOMU NALETÍTE! V DNEŠNEJ DOBE SA UŽ POMALY NEDÁ VERIŤ NIKOMU.

Published by lomi.sk