Do minulého týždňa som ani netušila, že niečo také existuje. Keď som bola menšia, nič také ešte nebolo a keby aj bolo, nemohli by sme si to dovoliť. Dnes už áno, ale ja som vyrástla a viac súrodencov už nemám. Iba bratrancov. A práve tí, si to želajú na Vianoce.

herní konzole

Ježiško neexistuje

Rodičia im prednedávnom prezradili, že Ježiško neexistuje. Že rodičia mu trošku pomáhajú a darčeky kupujú oni. On si ale všetky dopisy, ktoré mu prídu prečíta a odpíše. No nestihne roznosiť darčeky všetkým deťom. Trošku sci-fi, ale nechali by som nech na to prídu predsa samy a nie takto im to rovno povedať. Boli totiž z toho dosť sklamaní a šokovaní. No o tom nepojednáva tento článok.

Poslušnosť sa stratila

Tak tento rok si veľavýznamne zaželali, že by chceli XBOX. To bola asi prvotná reakcia, že by chceli. Pretože teraz už rozprávajú, že ho dostanú od rodičov. Žiadny dodatok, že ak budú poslúchať. Nevravím, že po minulé roky sa extra snažili, keď sa blížili Vianoce, ale aspoň aký-taký rešpekt pre Ježiškom mali. Teraz si sú istí, že darček dostanú a hotovo.

xbox

Kam sa stratili hodnoty?

Tak sa teda pýtam, kam sa stratili hodnoty, ktoré sme my uznávali ako deti. Ja som snažila, aby som mojim rodičom na Vianoce darovala aspoň figúrku z Kinder vajca a oni neplánujú nič. Že im majú dať darčeky ich rodičia. Žiadna vďačnosť. Kam sa podela? Pamätám si, že ešte ako tretiačka som ukryla za gauč darčeky pre mojich blízkych a potom som ich pokládla pod stromček. Veď Vianoce sú v prvom rade o rodinnej atmosfére a nie o darčekoch. Tak prečo to niekto nepovie aj dnešným deťom? Prečo im dávame takýto smutný príklad, že bez žiadnych zásluh a oni predsa niečo dostanú? Ako to potom bude vyzerať v reálnom živote? Nebudú chodiť do práce a predsa budú čakať nejakú výplatu. No nedostanú ju.
Preto apelujem na všetkých vás, rodičov, naučte svoje deti, že Vianoce nie sú len o Xboxoch, ale aj o hodnotách, ktoré im dajú do života viac ako hocijaký iný darček!

Published by lomi.sk