Vysávanie síce patrí medzi tie jednoduchšie domáce práce a nezaberie vám to pol dňa, no práca to predsa len je a treba si ju čo najviac uľahčiť. O väčšej efektivite ani nehovoriac.
Vysávač bol už od svojho prvého uvedenia na trh obrovskou pomocou pre domácnosti a rôzne stavebné firmy. Funkciu odsávania vzduchu ocenilo dokonca aj NASA pri konštrukcii svojich rakiet a staníc.
Od dvadsiateho storočia sa vývoj nenávratne posunul vpred a pomaly nastáva éra vysávačov, ktoré sú schopné prácu vykonávať aj bez priamej ľudskej asistencie. V čom spočívajú výhody a nevýhody súčasných robotických vysávačov sa dočítate nižšie.
 tlačítka vysavače
Výhody:
samostatná obsluha zabezpečí ušetrenie obrovského množstva vášho času. Vysávač stačí behom okamihu správne nastaviť a zvyšok nechať na ňom. Mnohé modely obsahujú aj časovače, takže si vysávanie môžete nastaviť na dobu, keď ste mimo domu, a teda vás nebude hučanie a pohyb vysávača nijako vyrušovať. Dbať musíte len na dobre prístupné umiestnenie nabíjačky, aby sa vysávať mohol vrátiť na miesto. Takýto druh nenásilného upratovania oceňujú najmä majitelia dlhosrstých domácich maznáčikov. Pri troch perzských mačkách v jednom byte je denné používanie vysávača nutnosť. Keďže vysávač vykoná prácu počas vašej neprítomnosti, nikdy sa vám nezježia vlasy od hrôzy pri pohľade na tú záplavu chlpov, ktorú musí vysávač odstrániť.
-mnohé novšie modely prichádzajú s kombinovanou funkciou vysávania a umývania zároveň, takže ak trochu viac investujete, nemusíte si lámať hlavu s dvomi typmi domácich prác zároveň.
postava uklízeče
 
Nevýhody:
-veľmi často používaný kruhový tvar vysávača tomuto stroju zabraňuje poriadne vyčistiť rohy miestností. Automatická navigácia taktiež niekedy zlyháva a vysávač sa môže zaseknúť na mieste. Avšak technológia naďalej postupuje a na trhu sa objavujú aj rohové vysávače. Software sa taktiež neustále zdokonaľuje a tak budúcnosť sľubuje mnohé zlepšenia.

Published by lomi.sk