Čože? Prečo? Čítam dobre? Áno! Tieto retro produkty sa stali populárnym tovarom a celé retro sa stalo módou. A tu nastáva ten bod, prečo pomaly mením názor. Nie je to dávno, čo som sa aj ja zaujímal o retro tovar, lenže podľa vlastnej skúsenosti som usúdil, že sa naozaj jedná iba o módu a chvíľkové pobláznenie.
Rolu tu takisto zohráva akýsi cit a spomienky na mladosť. Pri určitom tovare, ktorý sme kedysi dostali sa nám vybavuje i nejaká spomienka, napríklad na letné prázdniny a iné, poväčšinou príjemné veci. A myslím si, že toto je podstatný dôvod, prečo nás retro tovar priťahuje.

kolo

Ale musíme sa na veci pozerať triezvo. Aké majú tieto produkty využitie v porovnaní s pokrokovejším tovarom? A v mnohých prípadoch sa naozaj do retro produktu investovať neoplatí, ak si porovnáme jeho cenu s cenou, ktorú má moderný tovar, výrobky dnešnej doby.
Bolo by teda na mieste, aby som opísal aspoň pár príkladov, na základe ktorých mám takýto názor.

moped

•        V cyklošportových obchodoch je opäť k dostaniu tovar, ktorý nazývame skladačka. Áno, tá skladačka. „Bicykel“ s malými kolieskami a v konečnom dôsledku v podstate nepraktický a nevyužiteľný v porovnaní s typickým novým bicyklom. Cena tejto skladačky je 180 eúr, pričom cena moderného horského bicykla 220 eúr. Ak by tá skladačka stála 50 eúr, tak to beriem ale toto je predsa šialené.

prasátko

•        V e-shopoch s elektornikou nájdeme retro herné konzoly s nainštalovanými hrami, pričom polovica z nich je takisto nevyužiteľných, pretože sa jedná o,… blbosti. Aj celý dizajn a všetko okolo je nepraktické, pričom zaplatíme okolo 65 eúr. Za to na solídnych e-shopoch nájdeme modernú konzolu PS3 za 89 eúr. A to je predsa nezrovnateľný rozdiel, čo sa týka technológie, dizajnu, napájani a predovšetkým hardvéru a hier, ktoré majú neporovnateľne lepšie prevedenie a zaujmú každého moderného človeka.

Published by lomi.sk