Väčšina žien sa o svoje vlasy príkladne stará. Sú však medzi nimi aj také, ktoré starostlivosť o ne zanedbávajú. Vlasy bez správnej dennej rutiny začnú byť suché, lámu sa, alebo naopak sú mastné, či bez života. Mali by ste však myslieť na to, že zdravé vlasy, spolu so správnym mejkapom a módnym oblečením z vás spravia naozajstné hviezdy. Mužom naopak stačí šampón dva v jednom a majú to vybavené. Štruktúra ich vlasov je iná ako u žien a nevyžadujú okrem občasnej návštevy holiča žiadnu špeciálnu pozornosť.

vlasy

V prvom rade by ste mali myslieť na výber správneho šampónu. Spoznajte typ svojich vlasov a podľa toho kupujte šampón, nezabúdajte aj na kondicionér. Ak neviete presne určiť aký typ vlasov máte, poraďte sa s vašou kaderníčkou. Po umytí vždy použite aj kondicionér, ktorý dodá vlasom lesk a ľahšie sa rozčešú. S umývaním to však nepreháňajte. Stačí ak si vlasy umyjete dva razy do týždňa. Príliš veľa kozmetických prípravkov im škodí. Ak sa vám zdá, že predsa len potrebujú umyť častejšie, skúste radšej suchý šampón.

Počas umývania vlasov využite hustý hrebeň, ktorým dostanete šampón do celej štruktúry vlasov a zároveň sa zbavíte už mŕtvych vlasov. Pozornosť venujte hlavne korienkom, ktoré je treba umyť od maziva. Príjemná masáž hlavy poteší nielen vaše vlasy, ale dodá energiu aj vám. Nikdy nenechávajte na hlave zvyšky šampónu. Dôkladne zmytie všetkých prípravkov je veľmi dôležité. Mokré vlasy sú náchylné k poškodeniu a preto ich nikdy neutierajte šúchaním, ale ich radšej nechajte zabalené do uteráku. Vyhnite sa aj tomu, že by ste išli spať bez ich vysušenia. Po tom ako vlasy presušíte, vyčešte ich hrebeňom s jemnými prírodnými štetinami. V žiadnom prípade ich nedávajte do gumička, alebo do spony, predídete tak ich lámaniu.

blondýna

Správne fénovanie môže predísť mnohým poškodeniam vlasovej štruktúry. Dávajte si pozor na veľmi horúci vzduch, ktorý by mohol zapríčiniť presušenie vlasov. Pred fénovaním použite prípravky, ktoré chránia vlasy pred horúcim vzduchom. Sušte vlasy radšej dlhšie na strednom stupni fúkania. V závere vlasy formujte vlažným vzduchom, v tejto fáze môžete využiť aj prípravky a oleje na regeneráciu vlasov. Na úpravu vlasov a účesy použite gumičky látkové, alebo froté. Gumové spony a gumičky vlasy lámu a trhajú. Na zložitejšie úpravy, farbenie a styling využívajte služby kaderníčky. Domáce farbenie nemusí dopadnúť dobre. Nezabudnite si dávať vlasy pravidelne podstrihnúť, aby sa vám končeky nezačali lámať.

Published by lomi.sk