Konečne prichádza ďalšia herná konzola, ktorá má prívlastok retro. Ide o populárnu klasiku SNES, no tentokrát s prívlastkom MINI a mnohými vylepšeniami v podobe nových funkcií. Zvláštne, že táto asi najpopulárnejšia konzola zo začiatku deväťdesiatich rokov, prichádza na retro trh skoro ako posledná.
ovladač videohry

        Pre tých, ktorí netušia ani o pôvodnej konzole SNES, napíšem stručné info.

V osemdesiatich rokoch bývala nekonkurečne najobľúbenejšia. To vravíme o 8- bitovej ére a videohrách ako Mario Bros, Tetris, Contra,…

Píše sa začiatok deväťdesiatich rokov a konkurencia prichádza s konzolami, ktoré dokážu zvládnuť 16- bitové videohry. Teda je logickým krokom, že obľúbená NES sa vo svojej podstate nemení, prichádza však modernejší dizajn a hlavne schopnosť 16- bitové zobrazenia. A okrem toho sa pred názov pridá písmenko S. Konzola sa premenuje na výstižný názov SNES. To pridané Sko symbolizuje slovo Super. Teda ide o vylepšenie a zmodernizovanie už tak najpopulárnejšej konzoly. A veruže to má u ľudí veľký úspech. Skvelým ťahom bol fakt, že podstata originálneho NES sa nezmenila, tituly sú podobné, akurát nové pokračovania a tentokrát v 16- bitovej podobe. Pokračovania titulov ako Mario, Contra, Double Dragon. K veľkej časti týchto nasledujúcich titulov sa pridáva taktiež slovo Super, čo symbolizuje, že sa jedná o pokračovanie kompatibilné so SNES, 16- bitovou konzolou. Okrem pokračovania legendárnyhch titulov však nájdeme aj množstvo nových. Napríklad čo sa týka videohier od EA Sports- NHL, FIFA, tieto tituly ešte v dobe pôvodnej NES neboli, no na novú SNES sa už začali vyrábať.

stará videohra
Takže táto legenda je tu opäť, nečakajte však hry v podobe GTA 5. Ide o spomienku na 16- bitové obdobie. Ku konzole nemusíte dokupovať kazety, hry s veľkosťou cca 5 MB sú v konzole zabudované, uložené. Oproti deväťdesiatim rokom je novinkou akurát možnosť uloženia stavu v hre, teda netreba vám password. Môžeme si nastaviť i zobrazenie pomocou funkcie „frames“, ktorá upraví výzor obrazovky do tohto retro obdobia. A slovo MINI napovedá, že sa jedná o menšiu, praktickejšiu verziu.

Published by lomi.sk