Mnoho vecí, ktoré boli populárne niekoľko desiatok rokov spätne v minulosti sa v súčasnosti opäť vracajú do módy. Medzi tieto retro trendy patrí najmä oblečenie, účesy, nábytok, doplnky do domácnosti, ale napríklad aj fotoaparáty na film, či tlačené alebo vyvolané fotografie. Aj napriek tomu, že dnešnému svetu technológií vládnu skôr fotoaparáty digitálne, čoraz viacej ľudí sa vracia k vyvolávaniu fotiek. V minulosti sme všetci mali doma fotoalbumy, do ktorých sme odkladali spomienky z rôznych častí nášho života, avšak dnes tieto hmotné albumy nahradili skôr albumy digitálne. Vzácne momentky dnes namiesto fotoalbumov ľudia zhromažďujú v počítačoch, na externých diskoch, elektronických úložiskách alebo ich pridávajú na sociálne siete. Našťastie však znovu začínajú pribúdať aj fanúšikovia vyvolávania a tlače fotografií, ktorí chcú mať aj napriek pokročilému rozvoju technológií svoje spomienky v zhmotnenej podobe.

retro fotky

Vrátane vyvolávania klasických farebných fotiek sa do obľuby opäť dostáva aj tlač digitálnych fotiek v retro štýle. Teda čiernobiele, šedé, béžové alebo vyblednuté fotografie na typickom častokrát zažltnutom papieri, ktoré sú poznačené časom. Zväčša sú na nich viditeľné aj stopy nejakého poškodenia, škrabance, fľaky, šum, odraz blesku či iný svetelný jav alebo chyba.

vintage štýl

Všetky tieto nedokonalosti, však dodávajú retro fotkám presne to, čo na nich milujeme – nádych niečoho starého, večného a jedinečného. Pokiaľ máte záujem o tlač digitálnych fotiek v retro alebo vintage štýle, veľa fotografických služieb dokáže profesionálne upraviť vaše fotografie tak, aby vyzerali presne, ako keby mali o niekoľko desaťročí naviac. Na retro fotografie sa môžete aj špeciálne upraviť do dobových kostýmov, urobiť si typický účes, a ak si netrúfate urobiť takéto fotky samostatne, môžete si najať služby fotografa, ktorý vás vyfotí v ateliéry aj spolu s rôznymi vintage doplnkami. Takéto starodávne fotky môžu následne poslúžiť nie len ako pekná spomienka, ale zároveň aj ako zaujímavý darček, napríklad vo forme nástenného obrazu.

Published by lomi.sk