Investícia do strechy predstavuje významný zásah nielen do vašej peňaženky, ale aj do stavby ako takej. Strecha predstavuje základ celej stavby, preto by malo byť jej prevedenie čo najkvalitnejšie. Na to, v akej kvalite a v akom stave strecha bude majú výrazný vplyv aj škridle. Okrem škridle majú tiež na kvalitu strechy vplyv aj strešné doplnky.

střecha

Akú škridlu vybrať – pálenú alebo betónovú?

Výber škridle nie je rozhodne jednoduchou záležitosťou. Aj to najmenšie zaváhanie a nesprávny výber sa skôr či neskôr môže negatívne odraziť na stave a kvalite vašej strechy. Medzi dva najpoužívanejšie typy škridle patrí pálená a betónová. Oba spomenuté typu sú rozdielne a majú tiež aj rozdielne charakteristické vlastnosti. Niektoré znaky však majú veľmi podobné, napríklad aj to, že patria medzi ekologické materiály. Pred tým, než si jednu z nich vyberiete, poraďte sa s niekým, kto sa v nich vyzná.

Pálená škridla – ak je kvalitne spracovaná, jej životnosť je aj 50 rokov. Na jej životnosť má priamy vplyv aj to, aká je kvalita krovu či samotného latovania. Ak aj dôjde k poškodeniu škridiel, je možné ich veľmi jednoducho vymeniť za nový, kvalitnejší kus. Patrí medzi škridle, ktoré sa veľmi ľahko recyklujú. Zaraďuje sa medzi ten typ krytín, ktorý vydrží všetko – od extrémneho vetru, po veľké mrazy, cez krupobitie až po extrémne horúčavy. Pálené škridle sa vyrábajú vo viacerých farebných prevedeniach, ich typickou farbou je sýto červená.

Betónová škridla tento typ škridle sa väčšinou vyrába vo väčších kusoch, čo výrazne znižuje spotrebuje kusov na meter štvorcový. Oproti pálenej je však oveľa ťažšia. Betónová škridla je častým materiálom, ktorý sa používa pri rekonštrukcii strešnej krytiny, a to z dôvodu jej jednoduchej pokládky. Betón predstavuje materiál, ktorý je charakteristický dlhodobou životnosťou – hodí sa teda pre tých, ktorí uvažujú o streche v dlhodobom horizonte.

tašky

Hľadáte remeselníka, ktorý vykoná pokládku škridlí na strechu?

Ak ste vo fáze výberu a rozhodovania o tom, komu zveríte vašu strechu do rúk, rozhodujte sa na základe referencií. Na kvalitu strechy má výrazný vplyv to, kto za jej realizáciou stojí. Základným krokom by malo byť zistenie dostatočného množstva referencií o remeselníkovi či stavebnej firme, ktorú plánujete touto činnosťou poveriť. Navštívte stránku www.krytina.sk, kde nájdete kontakty na jednu z nejlepších stavebných spoločností na trhu, ktorá sa zaoberá strechami, ich realizáciou a predajom strešných prvkov.

Published by lomi.sk