Slovensko má ako krajina skutočne čo ponúknuť. Spája v sebe všetko to, čo je potrebné pre dokonalý odpočinok či kultúrne obohatenie. Aj keď nemá priamy prístup k moru, slovenské kúpele nielen domácim, ale aj zahraničným návštevníkom všetko vynahradia. Návštevnosť slovenských kúpeľov narastá každý rok a štatistiky jednotlivých kúpeľov sú naozaj priaznivé. Kúpeľníctvo tvorí nenahraditeľnú zložku hospodárstva, vďaka ktorej navštívia našu krajinu každoročne tisícky návštevníkov.

oleje

Rozdelenie návštevníkov slovenských kúpeľov


Liečivé účinky termálnych vôd slovenských kúpeľov sú známe široko-ďaleko. Denne využijú služby na týchto miestach tisícky návštevníkov. Na návštevnosť sa dá pozrieť z viacerých hľadísk. Podľa prostredia, z ktorého návštevníci prichádzajú sa delia na:

  • domácich návštevníkov: tvoria najpočetnejší segment. Je to spôsobené najmä bezprostrednou blízkosťou a dostupnosťou kúpeľov. Svoj podiel má aj to, že kúpele sú všestranné a umožňujú liečenie takmer všetkých zdravotných problémov.


  • zahraniční návštevníci:tvoria významnú zložku cestovného ruchu a ich percentuálny podiel narastá z roka na rok. Najčastejšie slovenské kúpele navštívia obyvatelia našich bezprostredných susedov – Českej republiky, Maďarska a Poľska. Nárastom sa však môže popýšiť aj segment zložený z obyvateľov ostatných krajín Európske únie.


Na návštevnosť slovenských kúpeľov sa dá tiež pozrieť aj z hľadiska času, ktorý v nich jednotliví návštevníci strávia. Najdlhšie sa zdržujú domáci návštevníci, ktorí majú väčšinou kúpeľnú liečbu nariadenú od svojho lekára a trvá často krát až 3 týždne. Zahraniční návštevníci do kúpeľov zavítajú zvyčajne na jeden víkend, ale mnohokrát sa zdržia aj jeden týždeň, ktorý je ako stvorený na dokonalý oddych. Okrem toho do kúpeľov prichádzajú aj jednorazoví návštevníci, ktorí na danom mieste nespia, ale služby kúpeľov (napríklad wellness služby) využijú len počas jedného dňa a ešte v ten istý deň sa vracajú domov. Podiel tých, ktorí v kúpeľoch aj nocujú je oproti jednorazovým návštevníkom výrazne vyšší.

relax

Oplatí sa slovenské kúpele navštíviť?


Slovenské kúpele ponúkajú rôznorodé služby, ktorých kvalita je porovnateľná so službami kúpeľov, ktoré sú celosvetovo známe. Liečba je všestranne zameraná na riešenie rôznych problémov. Každé kúpeľné zariadenie je však špecifické a vhodné na liečbu iných zdravotných problémov. Ak si aj vy chcete oddýchnuť a načerpať nové sily, kúpele sú pre vás ako stvorené. Navštívte stránkuhttp://nasavoda.sk/, kde nájdete informácie o jednotlivých kúpeľných zariadeniach. Doprajte svojmu telu to najlepšie aj vy!

Published by lomi.sk